Staś walczy o życie!

Mały Staś prosi o Twoją pomoc

Gdy lekarze już tracili nadzieję, Staś podjął walkę z chorobą. Zachęcamy i Was do walki z chorobą Stasia – jedynym lekarstwem dla Niego i innych chorych jest przeszczepienie szpiku od
DAWCY NIESPOKREWNIONEGO.

Pół roku temu byliśmy najszczęśliwszymi rodzicami pod słońcem. Urodził nam się synek Staś. Wszyscy mieszkamy w naszym ukochanym Poznaniu.

Po skończeniu 3-go miesiąca życia Staś zaczął mieć problemy z oddychaniem, wiec trafił do szpitala w stanie ciężkim, gdzie zdiagnozowano zapalenie płuc i ostre zapalenie oskrzelików. W dalszej diagnostyce okazało się, że w organizmie Stasia rozwinęła się posocznica, zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych oraz niedobór odporności – hiper IGM. Po 3 tygodniowym pobycie na oddziale pulmonologicznym stan Stasia uległ pogorszeniu, wiec synek trafi na OIOM gdzie został zaintubowany i podłączony do respiratora. Podczas badań okazało się, że na płucach rozwinął się grzyb, który doszczętnie je zniszczył.

Gdy lekarze już tracili nadzieję, Staś podjął walkę z chorobą. Zachęcamy i Was do walki z chorobą Stasia – jedynym lekarstwem dla Niego i innych chorych jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Aby Staś mógł nadal żyć.

Zarejestrujcie się bezpłatnie w bazie Fundacji DKMS. Dla Was to tylko 10 min., ale dla Stasia i innych chorym może być całym, nowym życiem.
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

URATUJ STASIA! ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU.

Mały Staś prosi o Twoją pomoc

Pomożesz? Bo możesz!

Masz to w genach