Strzelmy gola białaczce!

Moja codzienność to szpitalna sala i chemioterapia. Jeszcze nie wiem, czy będę potrzebował pomocy Dawcy niespokrewnionego. Jednak wiem, że jest wiele osób chorych na białaczkę, którzy tej pomocy potrzebują.- Mateusz


Ciężko jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, a każda zarejestrowana osoba zwiększa na to szansę. Uratuj życie! Zarejestruj się! ↓↓↓


 

Zastanów się jaka jest Twoja największa pasja. Może są to górskie wycieczki, a może szukanie bursztynów na plaży? A może uwielbiasz wycieczki rowerowe, dzięki którym poznajesz nowe zakątki i fantastycznych ludzi?
Moją największą pasją jest piłka nożna. Jestem kapitanem drużyny LKS Wojnowice. Czy lato, czy zima, każda pora jest dobra na grę. Z chłopakami z drużyny znamy się jak łyse konie. Zawsze się wspieramy i pomagamy sobie nawzajem. Pasję do piłki nożnej chciałem też przekazać młodszemu pokoleniu. Dlatego rozpocząłem kurs trenerski. Przede mną ważny egzamin na trenera piłkarskiego.

Los jednak pokrzyżował moje plany. Stanąłem do jeszcze trudniejszego egzaminu jakim jest walka z ciężką chorobą. W połowie lutego usłyszałem diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Nie mogłem uwierzyć, że mając tylko 28 lat muszę się zatrzymać i odłożyć na później wszystkie swoje plany. Przecież dopiero co ożeniłem się, przeprowadziliśmy się z żoną do nowego mieszkania i planowaliśmy powiększenie rodziny. Przecież z kolegami przygotowywaliśmy się do obchodów 100-lecia naszego Klubu.

Wiem, że jest wiele osób chorych na białaczkę -tak jak ja, którzy potrzebują pomocy. Bardzo ciężko jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, a każda zarejestrowana osoba zwiększa szanse. Uratuj życie! Zarejestruj się!

- Mateusz
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Proszę, zagraj ze mną przeciwko białaczce.

Mateusz choruje na białaczkę szpikową i chce strzelić gola białaczce

ZAREJESTRUJ SIĘ. MOŻE KTOŚ CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE.


TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE.