#Szansadlaleszka

Wraz z moją żoną Anią i dwójką dzieci –  Paulinką i Kubą mieszkamy w Reńskiej Wsi. 
Liczę, że dzięki przeszczepowi wrócę do normlanego życia.

 

KLIKNIJ I ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU. DZIĘKI TOBIE LESZEK LUB INNY CHORY OTRZYMA SZANSĘ NA ŻYCIE. 

Szansa Dla Leszka

Jestem Leszek i w tym roku skończę 37 lat. Niestety wraz z końcem marca usłyszałem diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok – zespół mielodysplastyczny.Żeby żyć potrzebuję przeczepienia szpiku od niespokrewnionego Dawcy. Może to właśnie TY dasz mi SZANSĘ na życie? Proszę kliknij i sprawdź to ↓↓↓

Przed diagnozą życie było łatwiejsze, miałem więcej siły. Teraz krótki spacer jest dla mnie ogromnym wysiłkiem. Jestem budowlańcem i złotą rączką. Majsterkowanie to jest to, co lubię najbardziej. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z rodziną. Tęsknię za spontanicznymi wycieczkami, jazdą na rowerze, długimi spacerami z żoną czy wypadami na basen.

Niestety moje życie teraz wygląda inaczej: ciągłe przyjmowanie lekarstw i regularne wizyty w szpitalu.

Liczę, że dzięki przeszczepowi wrócę do normalnego życia i będę mógł u boku mojej żony patrzeć jak dorastają nasze dzieci, realizować swoje marzenia i po prostu będę mógł żyć. Będąc osobą zdrową człowiek żyje w nieświadomości. Dopiero teraz choroba otworzyła mi oczy i wiem jak ważna jest bezinteresowna pomoc.

Dlatego apeluję: rejestrując się w bazie Fundacji DKMS możesz dołączyć do grona potencjalnych Dawców i dać szansę na nowe życie mi i Innym chorym na nowotwory krwi.

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Pomaganie jest proste, a dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Leszek jest chory na zespół mielodysplastyczny i potrzebuje przesczepienia szpiku!

ZAREJESTRUJ SIĘ


MOŻE KTOŚ CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE