Ty też uratuj komuś życie!

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji

Prześlij maila i zgłoś swoją szkołę do udziału w Projekcie #Komórkomania

Wyślij zgłoszenie

Dlaczego warto się zaangażować?

Działania Fundacji DKMS wspierają tysiące Wolontariuszy, którzy szerzą ideę dawstwa poprzez edukację, promocję, zwiększając tym samym świadomość społeczeństwa i przede wszystkim rejestrując nowych potencjalnych Dawców. To właśnie oni odgrywają kluczową rolę w realizacji naszej misji.

Zaangażowanie i chęć pomocy młodych osób ma wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów chorujących na nowotwory krwi w Polsce i na świecie. Zadaniem akcji #Komórkomania jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat.

Na czym polega #Komórkomania?

Dawca faktyczny z projektu Komórkomania

#Komórkomania to wyjątkowa akcja informacyjno-edukacyjna połączona z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku poprzez wypełnienie formularza oraz pobranie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego szkoły.


Pomoce naukowe

Dawczyni faktyczna z projektu Komórkomania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół w ramach współpracy Fundacja udostępnia materiały edukacyjne dedykowane akcji #Komórkomania: scenariusze zajęć lekcyjnych (przygotowane przez WCIES – Instytucję Edukacyjną m.st Warszawy), prezentację wraz ze skryptem, a także filmy i materiały promocyjne w postaci plakatów i ulotek, które są niezbędne do przeprowadzenia akcji. Znajdziesz je w zakładce materiały do pobrania.


#Komórkomania wojewódzka

Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych Komórkomania

Od września 2016 roku dzięki wsparciu 9-u Kuratoriów Oświaty mamy możliwość przeprowadzania WOJEWÓDZKIEJ #KOMÓRKOMANII. Dzięki temu już w ponad 400 szkołach ponadgimnazjalnych odbyła się rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku.


Masz pytanie?

Agnieszka, pracownik fundacji DKMS

Skontaktuj się z nami:

Agnieszka Wróblewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
T +48 22 882 95 72