Informacje dla ucznia

Zadaniem akcji #KOMÓRKOMANIA jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie młodych osób na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat. Inicjatywę kierujemy do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego szkoły.

Weź udział w projekcie #KOMÓRKOMANIA!

Wyślij zgłoszenie

Uczeń inicjujący akcję #KOMÓRKOMANIA staje przed momentem, w którym to bezpośrednio jego działanie może skutkować znalezieniem Dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W tej inicjatywie nie ma działań bardziej ważnych lub mniej ważnych. Wszyscy jesteśmy układanką, w której udział i pomoc wszystkich zaangażowanych, składa się na życie ludzkie. Bez wolontariuszy nie mielibyśmy szans, aby każdego dnia rejestrować potencjalnych Dawców na terenie całego kraju.

Fundacja DKMS bardzo się cieszy na współpracę z uczniami, która na pewno okaże się niesamowitą przygodą zakończoną nie lada sukcesem, jakim jest każdy zarejestrowany potencjalny Dawca.

Organizacja Dnia Dawcy Szpiku w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA jest również niezwykle odpowiedzialnym zajęciem, do którego będzie potrzeba zaangażowania oraz trochę wolnego czasu.

W każdej sytuacji, jaka związana będzie z organizacją akcji, Fundacja pozostanie w stałym kontakcie z uczniem inicjującym akcję, który zawsze możesz liczyć na merytoryczne i duchowe wsparcie.

Przy organizacji #KOMÓRKOMANI na terenie szkoły, uczeń musi zaangażować Dyrektora szkoły, nauczyciela, który będzie inicjatorem akcji oraz kilkoro uczniów. ZADANIA DYREKCJI SZKOŁY oraz ZADANIA NAUCZYCIELA, jakie będą konieczne przy organizacji #KOMÓRKOMANI, znajdują się na dedykowanych temu celowi podstronach.

ORGANIZACJA AKCJI OCZAMI UCZNIA

MIkołaj

„Na początku stres związany z wielką odpowiedzialnością. Po obejrzeniu filmów instruktażowych i otwarciu paczki z pakietami ulga i myśl: „Czy to naprawdę może być aż tak proste?”. Łatwa do przyswojenia procedura poboru wymazów, mało papierkowej roboty, zawsze miła i zorganizowana obsługa - czyli po prostu dobra okazja aby komuś pomóc i mieć z tego dużo frajdy.”

Mikołaj Chmieliński, uczeń XXII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie

Co zyskuje uczeń?

 • Zdobycie cennego doświadczenia dającego perspektywy na budowanie rozwoju osobistego.
 • Udział w projekcie to szansa na uzyskanie cennej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu organizowania i promowania wydarzeń charytatywnych.
 • Możliwość poznania specyfiki pracy zespołowej.
 • Organizacja akcji rejestracji daje - nieporównywalne z niczym innym - poczucie pełnienia misji oraz ogromną satysfakcję.
 • Pozyskanie umiejętności delegowania obowiązków, tak pożądanych na rynku pracy.
 • Możliwość organizacji eventu prospołecznego, niewymagająca wcześniejszego doświadczenia w organizacji tego typu wydarzeń.
 • Stworzenie wyjątkowej akcji, jest szansą na ugruntowanie lub pokazanie swojego wizerunku jako osoby otwartej na inicjatywy społeczne.
 • Szanse na podwyższenie oceny z zachowania.
 • Zainicjowanie akcji #KOMÓRKOMANIA przyczyniającej się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi.
 • Możliwość, aby w łatwy i przystępny dla młodych osób sposób, propagować ideę ratowania życia.
 • Możliwość zaangażowania się we współpracę międzynarodową w zakresie propagowania działalności społecznej, jaką jest ratowanie życia Pacjentów dotkniętych nowotworami krwi.
 • Dwa punkty - tyle może zdobyć uczeń za bycie wolontariuszem. Podczas rekrutacji do gimnazjów i liceów są na wagę złota. W wielu przypadkach decydują, czy kandydat zobaczy swoje nazwisko na liście osób przyjętych.
rejestracja potencjalnych dawców szpiku
rejestracja potencjalnych dawców szpiku
rejestracja potencjalnych dawców szpiku

Główne zadania ucznia

 • Podjęcie się roli Ambasadora #KOMÓRKOMANII, poprzez wysłanie zgłoszenia pod adres mailowy szkola@dkms.pl z danymi kontaktowymi do nauczyciela, szkoły oraz planowaną datą przeprowadzenia #KOMÓRKOMANII na terenie szkoły.
 • Pomoc nauczycielowi będącemu inicjatorem #KOMÓRKOMANII w przeprowadzeniu prelekcji na temat dawstwa oraz rejestracji jako potencjalny Dawca.
 • Skoordynowanie akcji promocyjnej na terenie szkoły, korzystając z materiałów promocyjnych przesłanych przez Fundację DKMS oraz stosując się do zaleceń znajdujących się na podstronie UŻYJ SWOJEJ KOMÓRKI.
 • Zaangażowanie kolegów jako wolontariuszy, niezbędnych do przeprowadzenia rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku.
 • Wymyślenie i przeprowadzenie, przy udziale nauczyciela i za zgodą dyrekcji, Zbiórki Publicznej na rzecz Fundacji DKMS na terenie szkoły.
 • Zadbanie o to, aby informacje o akcji i Dawstwie dotarły do jak największej liczby uczniów.

DOŁĄCZ DO PROJEKTU #KOMÓRKOMANIA!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WEŹ UDZIAŁ W AKCJI