Tomek liczy na Twoją pomoc!

Mam na imię Tomek. Jestem czterdziestolatkiem, mężem, ojcem dwójki cudownych dzieci, mieszkańcem Jawornicy. Dzisiaj jestem też pacjentem - choruję na przewlekłą białaczkę szpikową.


Sam nie pokonam choroby. Wyciągnij do mnie rękę, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku, a być może uratujesz mi życie!

Do tej pory moje życie biegło normalnym trybem, niedawno zamieszkałem w wymarzonym domu, założyłem własny warsztat stolarski, bo chciałem, żeby moja pasja przerodziła się w zawodowe wyzwanie. Od zawsze też chciałem dać coś od siebie innym dlatego zostałem honorowym krwiodawcą.

To właśnie podczas oddawania krwi w kwietniu 2016 roku dowiedziałem się, że z moją krwią jest coś nie tak, a później zapadłą diagnoza- przewlekła białaczka szpikowa.

Mimo tego staram się, żeby moje życie było nadal tak samo pełne optymizmu. Często przebywam w moim warsztacie, w wolnych chwilach wędkuję, oglądam sport, spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi. To właśnie oni są moją motywacją do szybkiego powrotu do zdrowia. Mam szczęście bo bardzo mnie wspierają, także teraz kiedy wiem, że ich pomoc niestety nie wystarczy.

Abym mógł wrócić do zdrowia potrzebuję pomocy NIESPOKREWNIONEGO DAWCY SZPIKU. Nie jest łatwo znaleźć taką osobę, a jednocześnie tym zgodnym dawcą może być niemal każdy z nas.
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

BARDZO WASZ PROSZĘ O REJESTRACJĘ. TO NIC NIE KOSZTUJE...A DAJE CHORYM SZANSĘ NA ŻYCIE

Tomek potrzebuje przeszczepienia szpiku

4 OSOBY ZAREJESTROWAŁY SIĘ DLA TOMKA

TY TEŻ POMÓŻ. MOŻE KTOS CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE