Dominika ma 9 lat.

Dominika prowadzi najtrudniejszą rozgrywkę swojego życia – walczy z ostrą białaczką szpikową.
Jedyną szansą na pokonanie choroby jest przeszczepienie szpiku!

Walczymy o naszą córeczkę Dominikę! Przyłącz się!

Wszystko zaczęło się rok temu - na ciele Dominiki pojawiły się pierwsze siniaki. Zaniepokojeni 1 lipca rano pojechaliśmy zrobić badania krwi, a wieczorem tego samego dnia byliśmy już na SORze. Następnego dnia usłyszeliśmy diagnozę.

Dominika przez rok przyjmowała chemioterapię, niestety w czerwcu nastąpiła wznowa. Wiemy już, że tym razem chemioterapia nie wystarczy. Potrzebny jest przeszczep szpiku, dlatego zarejestruj się do bazy potencjalnych dawców szpiku i daj Dominice szansę na dalsze życie!

Dominika jest niezwykłą 9-latką. Razem z rodzicami, mamą Moniką i tatą Krzysztofem oraz z młodszą siostrzyczką Oliwią, mieszkają w Chrzanowie. Jest bardzo rezolutną, mądrą i wesołą dziewczynką. Jej ogromną pasją jest gra w szachy. Już od przedszkola zdobywała medale w zawodach krajowych i międzynarodowych. Wykazuje się ogromnymi umiejętnościami i jest już w III kategorii szachowej. Od lipca zeszłego roku Dominika prowadzi najtrudniejszą rozgrywkę swojego życia – walczy z ostrą białaczką szpikową. Początkowo leczona była farmakologicznie. W grudniu, tuż przed świętami Dominika zakończyła leczenie zasadnicze i wprowadzono podtrzymanie. Jednak od czerwca tego roku rodzice dziewczynki zauważyli, że jej stan pogorszył się. Znów pojawiły się siniaki, krwawienie z dziąseł, bóle bioder i klatki piersiowej. Dominika musiała wrócić do szpitala. Tym razem leki, chemioterapia nie wystarczą. Dominika została zakwalifikowana do przeszczepienia szpiku kostnego.

„Zarejestruj się do bazy potencjalnych dawców szpiku. To nie boli, a może uratować ludzkie życie. Życie dzieci, tak upragnionych przez rodziców.” – proszą rodzice Dominiki.
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Właśnie Ty możesz uratować życie Dominiki lub innego pacjenta potrzebującego przeszczepienia Szpiku.

Walczymy o naszą córeczkę Dominikę! Przyłącz się!

Pomożesz? Bo możesz!

Masz to w genach