Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - #WBCD), czyli dzień okazywania solidarności z Pacjentami chorymi na nowotwory krwi. Obchody tego dnia zainicjowała Fundacja DKMS w 2014 roku, by szerzyć świadomość na temat chorób nowotworowych krwi.


Dążymy do uzyskania wsparcia dla Pacjentów na poziomie międzynarodowym, gdyż nowotwory nie uznają żadnych granic. Staramy się również pomagać im na co dzień w ramach Programu rozwoju polskiej transplantologii i wsparcia pacjentów - sprawdź co już udało nam się zrobić.

IZOLACJA - perspektywa pacjenta hematoonkologicznego

W tym roku, aby okazać solidarność dla chorych na całym świecie, chcemy pokazać, że izolacja podczas pandemii, która dotyczy nas wszystkich, jest zjawiskiem dobrze znanym Pacjentom – choroby nowotworowe wymagają od nich szczególnej troski o swoje zdrowie podczas leczenia. Ich układ odpornościowy jest redukowany do zera, aby przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy mogło zostać przeprowadzone. Poznaj historię Pacjentów, którym udało się pokonać tę chorobę i wyjątkowo trudny czas, jakim jest izolacja:

Przyłącz się do akcji!

I Ty możesz okazać wsparcie Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić.

Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Udostępnij zdjęcie z symbolem "&" na swoich mediach społecznościowych i zmień zdjęcie profilowe na Facebooku. Działaj aktywie na swoich kanałach tagując zdjęcia dedykowane temu dniu #wbcd

Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku, możliwe że pewnego dnia będziesz mógł podarować osobie chorej drugą szansę na życie. Dołącz do nas!

Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Twoja darowizna może pomóc zapewnić drugą szansę na życie choremu pacjentowi. Prosimy wesprzyj nasze działania – liczy się każda złotówka!

TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU..

28 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi w Fortecy Kręglickich w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Aspekty Medyczne i psychologiczne życia z powracającą chorobą nowotworową”, w której udział wzięli eksperci, Dawcy szpiku, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Pacjenci wraz z rodzinami. Wydarzenie honorowym patronatem objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta.