Zostaw swój znak z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - WBCD). Co 35 sekund ktoś na świcie zapada na białaczkę lub inne nowotwory krwi. Obchody tego dnia zainicjowała Fundacja DKMS w 2014 roku, by szerzyć świadomość na ten temat, by pokazać że jednoczymy się wszyscy w tym jednym celu. Dążymy do uzyskania wsparcia na poziomie międzynarodowym, gdyż nowotwory nie uznają żadnych granic.

Aby okazać solidarność dla chorych na całym świecie, zachęcamy abyś pozostawił swój znak w walce z nowotworami krwi i wsparł Fundację DKMS dedykując swoje działania WBCD. Istnieje wiele sposobów aby to zrobić, od prostej rozmowy na ten temat, do podzielenia się zdjęciem z czerwonym znakiem „&” (oficjalny znak WBCD), do rejestracji jako potencjalny Dawca, czy do udzielenia wsparacia finansowego albo zorganizowania Dnia Dawcy.

Aby dowiedzieć się jak obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi w zeszłych latach kliknij tutaj >

Pokaż swoje wsparcie z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Jest wiele prostych, ale efektywnych sposobów na to aby włączyć się do walki z nowotworami krwi. Poniżej znajduje się kilka propozycji w jaki sposób możesz włączyć się w działania z okazji WBCD.

Przekaż darowiznę

Przekaż darowiznę i wesprzyj chorych na nowotwory krwi

Aby móc pokonać nowotwory krwi na całym świecie, potrzebujemy wsparcia finansowego. Twoja darowizna może pomóc zapewnić drugą szansę na życie choremu pacjentowi. Prosimy wesprzyj nasze działania – liczy się każda złotówka!

Podziel się informacją na social media

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi 28 maja

Przejdź do strony dedykowanej WBCD, dodaj czerwony znak „&” do swojego zdjęcia oraz udostępnij je na swoich mediach społecznościowych. Działaj aktywie na swoich kanałach tagując zdjęcia dedykowane temu dniu #wbcd.

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku

Zostań dawcą szpiku

Wiele osób na świecie nie jest w stanie odnaleźć zgodnego Dawcy. Rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku, możliwe że pewnego dnia będziesz mógł podarować osobie chorej drugą szansę na życie. Dołącz do nas!

Zaangażuj się w Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi

Osoby, które chcą się aktywnie włączyć w obchody WBCD mogą stworzyć wydarzenie dedykowane temu świętu, rozpowszechniać wiedzę na ten temat lub opowiedzieć swoją historię. Możliwości są nieograniczone, oto kilka pomysłów od których można zacząć:

Zorganizuj wydarzenie

Rejestracja nowych potencjalnych dawców szpiku z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi

Edukuj i zbieraj fundusze, organizując wydarzenie w społeczności lokalnej. Każdy może je zorganizować! Niezależnie od tego czy organizujesz je sam, ze znajomymi czy z rodziną, niezależnie czy to wydarzenie jest na uniwersytecie, w pracy, czy w Twojej lokalnej społeczności. Fundacja DKMS jest tutaj, aby wspierać Cię na każdym kroku.

Podziel się informacją

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi 28 maja

W ubiegłym roku na Warsaw Spire pokazał się czerwony & - symbol WBCD. Czy Twoje miasto ma charakterystyczny budynek, oświetlany na cześć pewnych dni lub wydarzeń? Skontaktuj się z władzami/administratorem i poproś o to, aby podświetlono budynek na czerwono z okazji WBCD! Rozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną i kolegami, możesz też skontaktować się z lokalną gazetą i opowiedzieć swoją historię. Nie zapominaj o udostępnianiu zdjęć na mediach społecznościowych z hashtagiem #wbcd

Opowiedz swoją historię

Adaś, pacjent, który pokonał nowotwór krwi dzięki dawcy szpiku

Czy nowotwór krwi dotknął Ciebie lub osoby w Twoim otoczeniu? Napisz post na blogu, opublikuj swoją historię w mediach społecznościowych lub zgłoś ją do lokalnej gazety. Nowotwory krwi mogą dotyczyć każdego i pojawić się w dowolnym momencie życia - pomóż nam szerzyć świadomość na ten temat.

 

Jeśli chcesz zorganizować wydarzenie dla WBCD, rozważ następujące kroki.

a) Zdecyduj co jest celem wydarzenia Chociaż istnieje wiele możliwości wsparcia, wydarzenia zazwyczaj należą do dwóch kategorii – Dni Dawcy i wydarzenia fundraisingowe :

• Dni Dawcy
Zorganizuj Dzień Dawcy z DKMS w celu powiększenia rejestru o nowych potencjalnych Dawców szpiku. Zwiększaj świadomości na temat nowotworów krwi, edukuj ludzi o znaczeniu stania się Dawcą szpiku oraz rejestruj chętnych, aby stali się szansą na życie dla chorych na nowotwory krwi na całym świecie. Pomożemy Ci w organizacji takiego wydarzenia, dostarczając informacji, materiałów i wsparcia na miejscu. Akcje tego typu możesz organizować wszędzie: angażując lokalną społeczność, czy firmę w której pracujesz.

• Wydarzenia fundraisingowe
Mogą być one organizowane przez każdego i mogą mieć różne rozmiary. Aby Twoje wydarzenie odniosło sukces, ważne jest, aby edukować partnerów i zmotywować ich do przyłączenia się do Ciebie w walce z nowotworami krwi. Fundacja DKMS może udzielić Ci porad i informacji oraz dostarczyć niezbędne materiały.

Oto kilka pomysłów na to co możesz zrobić:
- sprzedaż ciast
- zorganizować śniadanie, grill lub piknik za niewielką opłatą
- włączyć się w sponsorowane imprezy sportowe
- udzielić pomocy w pakowaniu zakupów w sklepach
- zaangażować się w sprzedaż wyrobów lokalnych

Zachęcamy do bycia twórczym!

b) Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami, pomożemy w organizacji wydarzenia, aby osiągnęło sukces. Nasi specjaliści i doświadczeni członkowie zespołu służą radą, udziela wszelkich potrzebnych informacji i dostarczą niezbędne materiały. Kontakt:
• Ewa Nawrot, Dział Rekrutacji Dawców, ewa.nawrot@dkms.pl

c) pobierz materiały
Stworzyliśmy materiały dedykowane Światowemu Dniu Walki z Nowotworami Krwi, które mogą być wykorzystane do promowania Twojego wydarzenia. Możesz je pobrać poniżej!

POBIERZ PLAKAT

d) Dodaj swoje wydarzenie do Światowej Mapy WBCD>>

Nie zapomnij dodać wydarzenia na oficjalnej Światowej Mapie WBCD! Dodaj wydarzenie, by inni mogli je widzieć oraz dzielić się informacją na social media. Pozostaw swój znak na Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi.

Odwiedź stronę dedykowaną Światowemu Dniu Walki z Nowotworami Krwi

Odwiedź stronę internetową Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, aby uzyskać więcej informacji na temat tego świętai. Możesz tam znaleźć wiele informacji oraz dołączyć do globalnego ruchu, przesyłając zdjęcie z czerwonym symbolem "&" lub poinformować o planowanym wydarzeniu na mapie świata WBCD. Przeglądaj mapę, aby zobaczyć międzynarodowy zasięg wsparcia dla Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi.

Przejdź na stronę

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI!

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!

Powiedz swojej rodzinie i znajomym, że też mogą pomóc.

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na nowotwory krwi.