Informacja prasowa

Start nowej kampanii Fundacji DKMS: „Kiedy dorosnę…”

Wspólnie dla marzeń dzieci walczących z nowotworami krwi

25.10.2023

W Polsce co roku diagnozuje się około 1100-1200 nowych przypadków nowotworów u dzieci, a blisko 40 proc. stawianych diagnoz to schorzenia układu krwiotwórczego, w tym białaczki i chłoniaki. Choroba zmienia codzienność małych pacjentów, ale nie sprawia, że przestają marzyć i snuć plany na przyszłość. Celem nowej kampanii fundraisingowej Fundacji DKMS pod hasłem: „Kiedy dorosnę…” jest wsparcie dzieci w walce
z nowotworami krwi i zapewnienie im szansy na spełnianie marzeń oraz aspiracji w już zdrowym, dorosłym życiu.

A Ty? Kim chciałeś zostać, kiedy byłeś dzieckiem?

Dzieci często zastanawiają się, kim zostaną, gdy już dorosną: strażakiem, piosenkarką, a może lekarzem? Możliwych scenariuszy jest mnóstwo i zdarza się, że ulegają zmianom. Niestety, codzienność wielu małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe odsuwa na dalszy plan dziecięce marzenia, poza jednym – powrotem do zdrowia.

Bohaterami kampanii są 7-letnia Wiktoria i 3-letni Szymuś. Pokazujemy ich małe i wielkie marzenia o dorosłym życiu. Kampania przypomina, że choroba nowotworowa dziecka całkowicie zmienia rzeczywistość całej rodziny. Przychodzi niespodziewanie, burząc dotychczasowy tryb życia i poczucie bezpieczeństwa. Dla małych pacjentów choroba to również przerwa od beztroskiego dzieciństwa, od codziennej zabawy, szkoły lub przedszkola, kontaktu z rówieśnikami. Celem Fundacji DKMS jest kompleksowa pomoc dla małych pacjentów i ich rodzin w całym procesie leczenia.

- mówi Agnieszka Gadomska, Specjalistka ds. Fundraisingu Fundacji DKMS i koordynatorka kampanii.

Pomoc na każdym etapie choroby

Kampania „Kiedy dorosnę…” skupia się na tym, żeby sprawić, by dzieci pomimo choroby nie przestawały wierzyć w swoją przyszłość. Działania Fundacji DKMS mają na celu zapewnienie wielopłaszczyznowej pomocy małym pacjentom i ich rodzinom na każdym etapie choroby. W ramach kampanii zbierane są fundusze na kompleksowe wsparcie w procesie leczenia i zdrowienia, w tym:

  • pomoc psychoonkologiczną,
  • rehabilitację,
  • pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców szpiku,
  • wsparcie dla szpitali dziecięcych w zakupie specjalistycznego sprzętu.
Z pomocą naszych Darczyńców wspieramy finansowo szpitale, w tym kliniki dziecięce m.in. w zakupie specjalistycznych urządzeń medycznych i diagnostycznych oraz w remontach oddziałów. Na czas choroby szpital staje się dla całej rodziny drugim domem. Chcemy, by z naszym wsparciem dzieci mierzące się z nowotworami krwi mogły dochodzić do zdrowia w godnych i przyjaznych warunkach.

- podkreśla Agnieszka Gadomska.

Kampania obejmuje działania w social mediach i outdoorze. Za opracowanie koncepcji kreatywnej odpowiada Fundacja DKMS ze wsparciem Promo Agency, za działania mediowe Performics.

Autorem zdjęć małych bohaterów jest Robert Szaban.

Fundacja DKMS zachęca do wsparcia kampanii i pomocy małym pacjentom walczącym
z nowotworami krwi, by mogli spełniać dziecięce marzenia o dorosłym życiu. Więcej informacji pod linkami:

Masz pytania lub potrzebujesz więcej materiałów?
Magdalena Przysłupska
Rzecznik prasowy