Akcja
19.05.2021

30 lat - przekazywania drugich szans na życie

30 urodziny DKMS na świecie

Kamera i… akcja! Z niecierpliwością oczekujemy przełomowego dnia w walce z nowotworem krwi i chorobami układu krwiotwórczego. Oczekujemy na dzień, który przyciągnie do idei dawstwa szpiku więce uwagi opinii publicznej niż zwykle. Mowa o 28 maja 2021 roku. Jest to dzień, w którym DKMS ukończy 30 lat. Jest to również Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (WBCD). Ten dzień to dla nas wyjątkowa okazja, aby z całego serca podziękować wszystkim naszym Dawcom, Pacjentom i osobom, które nas wspierają, a także aby zaprosić ich do przyłączenia się do nas przekazując wyrazy solidarności.

Nasza działalność ma swój początek w Niemczech w 1991 roku, zainicjowana została osobistą tragedią Petera Harfa. Obecnie jesteśmy międzynarodową organizacją, z ponad 10,7 milionami zarejestrowanych Dawców, działającą w siedmiu krajach, na pięciu kontynentach. Jesteśmy największą bazą Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dla Pacjentów na całym świecie, a nasi Dawcy podarowali drugą szansę na życie ponad 92 000 pacjentom z 57 krajów na całym świecie.

„Bardzo chcieliśmy zaangażować wszystkich naszych Dawców i wszystkie osoby, które odegrały tak istotną rolę w naszej misji, w obchodach tego wyjątkowego dnia, w historii naszej organizacji non-profit”

mówi dr Elke Neujahr, Dyrektor Generalny Grupy DKMS.

Nasze motto: Świętujemy życie każdego dnia

W ramach specjalnych podziękowań składanych wszystkim będziemy transmitować na żywo nasze wirtualne wydarzenie jubileuszowe z Cafe Moskau w Berlinie. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.30 i potrwa około 90 minut, rzucając światło na Pacjentów, Dawców i ich towarzyszy, którzy opowiedzą swoje bardzo osobiste i wzruszające historie. Gospodarzem wieczoru będzie Matthias Killing. Pragniemy zwrócić uwagę, że bezpieczeństwo naszych gości ma ogromne znaczenie, dlatego podjeliśmy wszelkie niezbędne środki ostrożności wymagane w związku z pandemią koronawirusa.

„Mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na nasz wirtualny Pokaz Jubileuszowy DKMS, który odbędzie się 28 maja 2021 r., podczas którego wysłuchamy naszych ambasadorów celebrytów, sympatyków i ekspertów z ostatnich 30 lat”, mówi dr Elke Neujahr.

Mogą Państwo obejrzeć transmisję na żywo 28 maja na tej stronie. Nie ma potrzeby rejestrowania się. Po prostu wystarczy uruchomić transmisję. Nie możemy się doczekać tego wydarzenia. Ta strona internetowa jest również źródłem wszystkich najnowszych aktualizacji naszego harmonogramu. Przygotujcie się więc na niesamowity, wzruszający i pełen emocji wieczór!

Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi – Twoja Heroiczna Podróż

28 maja to Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (WBCD), również w tym roku skupiamy się na informowaniu i edukacji ludzi. W szczególności chcemy wprowadzić młodych ludzi w niezwykle ważny temat donacji komórek macierzystych. W przyszłości pozwoli nam to podarować jeszcze większej liczbie Pacjentów drugą szansę na życie.

Początkowo zaplanowaliśmy interaktywną wystawę dotyczącą tej kwestii zatytułowaną „Twoja Heroiczna Podróż”. Niemniej jednak, ze względu na obecną sytuację pandemiczną, wystawa nie mogła się odbyć, a wszystkie działania w ramach WBCD będą odbywać się on-line.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę World Blood cancer Day

Wspólnie dostarczamy drugie szanse na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.
Zobacz wszystkie akcje
Inne możliwości pomocy
Możesz wspierać ideę dawstwa szpiku na wiele różnych sposobów.