Akcja
06.06.2022

Chcę nadal być mamą!

Gosia

Mam na imię Gosia i mam 39 lat. Od kilku tygodni czuję się źle, ale myślę, że to przez infekcję, którą niedawno przeszłam. Dwa tygodnie później mój świat się wali…

Moje życie może uratować przeszczep szpiku. Zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i pomóż mi wrócić do synka! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
06.06.2022

„Gocha, Ty zawsze jesteś przygotowana” - tak mówili mi na studiach i…przed egzaminami. Kserowali ode mnie wszystko :-) Nie było zatem żadnym zaskoczeniem, kiedy zostałam na doktoracie, a później zostałam wykładowcą na kilku uczelniach. Na TO jednak przygotować się nie mogłam. Rak ma gdzieś Twoje tytuły naukowe i ilu studentów uczysz.

Na zdjęciu, zrobionym 1 maja trzymam na rękach Szymka, mojego 5-letniego synka. Jeszcze podczas majówki na naszych twarzach był uśmiech. Razem spędzaliśmy czas bawiąc się, śmiejąc i poznając wspólnie świat.

Tydzień po majówce nasz świat został przewrócony do góry nogami. Nasz uśmiech zabrała diagnoza:

OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA

Białaczka to nowotwór krwi. Choroba, która jak pokazuje mój przypadek, może zaatakować każdego z nas. Dwa tygodnie temu żyłam normalnie, pracowałam i opiekowałam się synkiem. Dzisiaj piszę do Was ze szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę z nowotworem.

Moje życie może uratować przeszczep szpiku.

Zostań potencjalnym Dawcą szpiku i daj mi szansę na powrót do zdrowia!

Proszę dołącz i zarejestruj się w Bazie Dawców Fundacji DKMS!
Pomóż mi i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku!

Rozpaczliwie walczę o życie, bo mam misję do spełnienia, jestem i nadal chcę być mamą! Mam proste marzenia: bawić się z Szymkiem, czytać bajki na dobranoc, a za kilka lat pomagać mu odrabiać lekcje. Zwykłe rzeczy, dla mnie niezwykłe…

Bez Waszej pomocy, nie mam na to szans…

Wszystkim, którzy zdecydują się pomóc mi w tych ciężkich chwilach bardzo dziękuję!

Gosia

Gosia

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.