Akcja
30.10.2023

Mam dla kogo żyć!

Na co dzień daję siebie innym. Teraz ja potrzebuję kogoś – „bliźniaka genetycznego”

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
30.10.2023

Cześć!

Jestem Hieronim, pochodzę z Poznania, ale zawodowo związany jestem z regionem dolnośląskim. Właśnie tam czeka na mnie w domu żona z dziećmi i przyjaciele, na których zawszę mogę polegać - nie tylko podczas choroby, ale każdego dnia.

Od kilku lat prowadzę swój gabinet weterynaryjny i jestem specjalistą z zakresu chorób koni. Staram się być zawsze tam, gdzie jest potrzebna pomoc, nawet w środku nocy i setki kilometrów od domu.

Hieronim Borowicz
Hieronim Borowicz


Codzienne obowiązki w związku z posiadaniem koni przy domu, rytuały wspólnej kawy z żoną w łóżku, opieka nad dziećmi, czy też wyjazdy aby pomóc chorym koniom, pozwalały na normalne funkcjonowanie. Byłem gościem pełnym pasji i energii. Od niedawna też wróciłem do triathlonu i morsowania.

Hieronim Borowicz

W połowie marca czułem się osłabiony i niewydolny. Bez zastanowienia skierowałem się na badania. Najpierw podwójne badanie krwi, pulmunolog, kardiolog, aż w końcu diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna. Towarzyszyło mi uczucie strachu, niepewności i lęku w trosce o rodzinę.

Hieronim Borowicz

Wiem że mam dla kogo żyć, a moja nieustępliwość i charakter pomoże mi pokonać chorobę. Jak tylko wrócę do aktywności zawodowej to będę chciał się odwdzięczyć wszystkim osobom, które wspierają mnie w walce z białaczką. Nawet mam plany aby założyć własną fundację i nieść pomoc innym potrzebującym.

Na koniec, chciałbym Ci powiedzieć:

Pomagaj innym, nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz potrzebować pomocy. Oddawałem krew, osocze, płytki krwi. Byłem zarejestrowany jako potencjalny Dawca w DKMSie, chciałem pomóc w przeszczepieniu szpiku kostnego, niestety nie zdążyłem i teraz sam potrzebuję pomocy.

Zachęcam każdego - zarejestruj się!

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Konrad Rzeźniczak
Konrad Rzeźniczak
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.