Akcja
30.06.2024

PRZEMYŚL to dla Karola!

Fundacja DKMS

Pamiętasz co robiłeś 17 maja? Ja pamiętam i będę pamiętał bardzo długo. To właśnie tego dnia dowiedziałem się, że choruję na białaczkę.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz komuś życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
30.06.2024

Cześć!

Mam na imię Karol i mam 18 lat. Mieszkam w Przemyślu razem z moimi bliskimi- mamą Renatą i dziadkami. Moja mama jest cudownym człowiekiem. Jest dla mnie nie tylko mamą, ale i najlepszą przyjaciółką. Nauczyła mnie praktycznie wszystkiego, musiała być zarówno matką jak i ojcem, ponieważ tata zginął w wypadku 14 lat temu.

Uczę się w III klasie technikum, a moje pasje związane są z informatyką. Dlatego właśnie to wybrałem jako mój kierunek kształcenia. Moja codzienność jeszcze do niedawna wyglądała zupełnie normalnie- szkoła, obowiązki domowe, spędzanie czasu z bliskimi. Swój wolny czas najczęściej spędzałem ze znajomymi z którymi było tak wesoło. Często przesiadywaliśmy w naszym mieszkaniu, bo drzwi do niego były zawsze otwarte.

Wszystko zmieniło się 17 maja. Pamiętam doskonale ten moment. Była ze mną wtedy mama i babcia, a lekarz przekazał nam ważną informację – zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową. Co może czuć w takim momencie jeszcze wtedy 17-latek? Było mi ciężko, świat mi się zawalił i poczułem, że życie straciło sens. Założyłem słuchawki i przez kilka godzin do nikogo się nie odzywałem, potrzebowałem czasu.

Moja codzienność to teraz cztery ściany sali szpitalnej, badania i czekanie na Panią Doktor z nadzieją, że przyniesie dobre wiadomości.

Tęsknie za domem, moim pokojem i łóżkiem, ale najbardziej brakuje mi spotkań z moimi najbliższymi i moją dziewczyną.

Jak tylko pokonam chorobę to dokończę kurs na prawo jazdy, zdam egzaminy zawodowe do których ze względu na chorobę nie mogłem podejść. Zacznę na nowo żyć i cieszyć się z każdego dnia.

Nie wiem, czy wiesz, ale to właśnie Ty możesz mieć w sobie lek dla osób, które chorują na nowotwory krwi. Nie każdy z nas potrzebuje przeszczepienia, ale każda zarejestrowana osoba, to dla wszystkich chorych dodatkowa szansa, na powrót do zdrowia! To dzięki Tobie i chwili, którą poświęcisz na rejestrację, mamy szansę na dalsze, szczęśliwe życie, gdyby się okazało, że przeszczepienie będzie konieczne.
Przemyśl to dla mnie i jeśli uznasz, że chcesz komuś pomóc, kliknij - POMAGAM!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Karola?
Patrycja Krajewska
Patrycja Krajewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.