Akcja
07.11.2022

Twoja rejestracja = szansa na życie!

Mateusz

Zamów pakiet rejestracyjny!

Każdy z nas może być Bohaterem i podarować komuś szansę na życie. Ty też! Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz też przekazać darowiznę na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
07.11.2022

Cześć. Mam na imię Mateusz. Mam 30 lat. W pewien wakacyjny dzień zmieniło się wszystko. Kilka dni zmęczenia, ból głowy, ból pleców – żaden z tych symptomów nie wskazywał na tak poważną chorobę. Po zrobieniu badań okazało się jednak, że to nie jest typowe osłabienie. Okrutna diagnoza – białaczka – wywróciła nasze poukładane życie do góry nogami. Najważniejszymi dla mnie osobami są: moja żona Ania i nasz 11-cio miesięczny synek Antoś.

Kiedy usłyszałem diagnozę, bardziej bałem się o swoją rodzinę, niż o siebie.

Chyba nikt, kto tego nie przeżył nie jest sobie w stanie wyobrazić jakie to uczucie.

Choroba sprawiła, że jeszcze bardziej doceniam każdy dzień spędzony z bliskimi. Rozłąka spowodowana moim pobytem w szpitalu jest dla nas bardzo trudna. Pomimo tych wszystkich trudności nie poddaję się. Ania i Antoś są całym moim światem. To właśnie dla nich mam siłę, żeby każdego dnia walczyć z chorobą. Moim marzeniem jest powrót do normalnego życia. Chciałbym spokojnie patrzeć jak nasz synek rośnie, wychować go na dobrego człowieka i pokazać mu jak piękny jest świat.

Chciałbym, aby wiedział, że w życiu trzeba kierować się dobrem, bo dobro zawsze wraca.

Pierwsze dni listopada przyniosły wspaniałą nowinę! Okazało się, że znalazł się dla mnie Dawca! Przede mną jeszcze długa droga, ale znalazł się mój „bliźniak genetyczny”, który chce mi pomóc. Wiem, że wielu Pacjentów walczących z chorobą nie ma takiego szczęścia jak ja. Ale jest na to sposób: Twoja rejestracja w bazie Dawców szpiku. Zostając potencjalnym Dawcą szpiku możesz pomóc chorym na nowotwory krwi. Może to właśnie na Ciebie czeka gdzieś na świecie „bliźniak genetyczny”, który potrzebuje Twojej pomocy?

Zgłoś się proszę i zamów bezpłatny pakiet rejestracyjny. Ten drobny gest może dać komuś szansę na nowe życie.

Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.