Akcja
01.03.2021

Bliźniaku genetyczny, Jestem! #MocniejsiRazem

Agnieszka i Julka - Dawczyni i Biorczyni
Pokaż, że jesteś i daj szansę na życie!

Pomaganie ma wielką moc! Działając razem, możemy osiągnąć jeszcze więcej! Bo jesteśmy #MocniejsiRazem!

Rocznie ponad 800 chorych czeka na „bliźniaka genetycznego” – zgodnego niespokrewnionego Dawcę szpiku, który da im szansę na życie. Szpiku kostnego nie da się wyprodukować w laboratorium, ale każdy z nas ma w sobie to „lekarstwo", którym może podzielić się z Pacjentami. Zarejestruj się! Może właśnie na Twoją pomoc czeka Pacjent walczący z nowotworem krwi!

Pokażmy solidarność chorymi na nowotwory krwi podejmując świadomą decyzję o zostaniu Dawcą. Im liczniejsza baza Dawców szpiku tym więcej szans na życie dla chorych potrzebujących przeszczepienia szpiku. Ambasadorem może być każdy kto zarejestruje się, jest Dawcą potencjalnym lub już komuś dał szansę na życie oraz nasz najważniejszy ambasador - człowiek, który żyje dzięki Dawcy szpiku.
Podaruj szansę na życie. Bo liczy się każdy!

Pacjenci wciąż potrzebują naszej pomocy!

Co 27 sekund na świecie, a co 40 minut w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi!

W 2020 roku, zdominowanym przez pandemię, do bazy potencjalnych Dawców szpiku zarejestrowało się o ponad połowę mniej osób niż w 2019 roku, a to znacząco zmniejsza szanse na znalezienie zgodnego niespokrewnionego Dawcy szpiku dla chorych, czekających na transplantację.

Każdy z nas może zostać bohaterem i uratować komuś życie! Trzeba pamiętać, że nowotwór krwi może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy stylu życia, jaki prowadzimy.

Wystarczy jedna świadomie podjęta decyzja oraz zaledwie kilka kliknięć, by zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców i być może dać komuś szansę na życie.

Jak zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców?

Poświęć 5 minut i zarejestruj się do bazy potencjalnych Dawców. Dołączyć może każda ogólnie zdrowa osoba w w wielu 18-55 lat, bez dużej nadwagi. Twój gest może uratować komuś życie.

Zamów pakiet rejestracyjny przez internet
Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet
Gratulacje! Jesteś aktywnym Dawcą szpiku

Do grona potencjalnych Dawców szpiku można także dołączyć w wybranych Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Lista wszystkich Ośrodków Dawców Szpiku znajduje się na stronie www.poltransplant.org.pl

Jak wygląda pobranie komórek macierzystych?

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.

„Bliźniaku genetyczny”, JESTEM! Zostań ambasadorem akcji!

Pokaż, że jesteś gotów pomagać! Zostań ambasadorem akcji i pokaż to na swoich social mediach. Wybierz, do której grupy należysz i nagraj filmik wykorzystując zaproponowany przez nas tekst. Zamieść film na swoim profilu w social mediach. Nie zapomnij dodać do wpisu hashtagu #MocniejsiRazem oraz link do strony www.dkms.pl/mocniejsi-razem

Potrzebujesz więcej informacji lub materiałów?
Magdalena Przysłupska
Rzecznik prasowy
Wspólnie dostarczamy drugie szanse na życie Pacjentom chorym na nowotwory krwi.
Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego nieustannie pracujemy, aby przekonać jak najwięcej osób do zostania potencjalnym Dawcą szpiku.
Zobacz wszystkie akcje
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.