Ed Sheeran szuka dawcy szpiku dla małej dziewczynki

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy zarówno w Polsce jak i na świecie chętnie wspierają inicjatywy społeczne na rzecz potrzebujących. Jedną z nich jest brytyjski wokalista Ed Sheeran, który wykorzystując potęgę mediów społecznościowych, przyłączył się do akcji DKMS na rzecz małej Jasmi. 7-letnia Jasmi to dziewczynka z Wielkiej Brytanii, która od trzech lat walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jedynym ratunkiem na przeżycie jest dla niej przeszczep komórek macierzystych, niestety bliźniak genetyczny dziewczynki wciąż nie został odnaleziony.

05.03.2021

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy zarówno w Polsce jak i na świecie chętnie wspierają inicjatywy społeczne na rzecz potrzebujących. Jedną z nich jest brytyjski wokalista Ed Sheeran, który wykorzystując potęgę mediów społecznościowych, przyłączył się do akcji DKMS na rzecz małej Jasmi.

7-letnia Jasmi to dziewczynka z Wielkiej Brytanii, która od trzech lat walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Jedynym ratunkiem na przeżycie jest dla niej przeszczep komórek macierzystych, niestety bliźniak genetyczny dziewczynki wciąż nie został odnaleziony. W poszukiwaniach dawcy, Jasmi oraz jej rodzinę wspierają bazy DKMS w całej Europie.

Do międzynarodowej akcji #JoinForJasmi, walczącej o zdrowie dziewczynki przyłączył się również znany muzyk Ed Sheeran, który za pośrednictwem Instagrama zaapelował o pomoc i rejestrację w bazie potencjalnych dawców. Mimo ogromnego odzewu, który był rezultatem apelu wokalisty, poszukiwania dawcy nadal trwają. Dzięki rejestracji na stronie internetowej www.dkms.pl, do akcji mogą przyłączyć się również osoby z Polski.

Podobne wpisy