Magda u progu dorosłości walczy z białaczką. Bliźniak genetyczny pilnie potrzebny!

Kiedy życie otwierało przed Magdą szeroko drzwi a w ręku trzymała świadectwo dojrzałości, dostała druzgocącą diagnozę- ostra białaczka limfoblastyczna. Jej marzenie to teraz szczęśliwe, zdrowe życie wśród bliskich, tak niewiele a tak wiele, by się spełniło pilnie potrzebny jest Dawca szpiku! 

01.03.2021

Kiedy życie otwierało przed Magdą szeroko drzwi a w ręku trzymała świadectwo dojrzałości, dostała druzgocącą diagnozę- ostra białaczka limfoblastyczna. Jej marzenie to teraz szczęśliwe, zdrowe życie wśród bliskich, tak niewiele a tak wiele, by się spełniło pilnie potrzebny jest Dawca szpiku!

O CZYM SIĘ MARZY, GDY MA SIĘ 19 LAT

Magda ma 19 lat i pochodzi z Wrocławia, niedawno napisała maturę i dostała się na wymarzone studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Właśnie teraz rozpoczynałaby swój pierwszy studencki semestr, poznawała nowych ludzi, wchodziła w upragnioną dorosłość. Tak się nie stało! Wszystko zmieniło się w sierpniu. Początkowo Magda myślała, że ma zwykłą infekcję, którą zwalczą antybiotyki. Pandemia tylko skomplikowała sprawę szybkiej diagnozy. Kontakt z lekarzem był tylko za pośrednictwem telemedycyny. Kiedy antybiotyki nie działały, temperatura sięgała 40 stopni a morfologia pokazała stan zapalny w organizmie, Magda wylądowała w szpitalu, a następnie w kolejnym – na Oddziale Hematologii i Nowotworów Krwi.

„Pierwsze 7 dni spędziłam w izolatce, wjeżdżając na oddział „hematologia, onkologia…” nie czułam, że to mnie dotyczy. Wydawało się, że trafiłam tu z wirusem, który zostanie wreszcie zdiagnozowany i szybko wyleczony. Po 4 dniach Pani Doktor prowadząca poinformowała mnie o białaczce…Diagnoza dociera do mnie każdego dnia na nowo, wraz z bolesnymi objawami i skutkami chemioterapii- opowiada młoda Wrocławianka.

CZAS UCIEKAŁ A ROZPOZNANIE CHOROBY TRWAŁO MIESIĄC

Przez miesiąc choroba skrzętnie się ukrywała, ale w końcu lekarze postawili diagnozę - ostra białaczka limfoblastyczna! Od tej pory Magda walczy z nią każdego dnia. Jej codziennością stały się: przetaczanie krwi, biopsje, ciągła walka z bólem i skutkami chemioterapii. Codziennie myśli też o swojej jedynej desce ratunku- zgodnym Dawcy szpiku, bez którego nie upora się z chorobą. I nadal marzy – o szczęśliwym, dorosłym życiu wśród bliskich.

Moje marzenie? Przed diagnozą: studia, kupno auta, usamodzielnienie się, zamieszkanie z partnerem, wyjazd w góry. Dziś to życiewśród bliskich – tak niewiele a tak wiele! Walczę z ostrą białaczką limfoblastyczną. Aby spełnić swoje marzenie potrzebuję pomocy niespokrewnionego Dawcy szpiku. Zarejestruj się proszę, bo może to na Ciebie czekam! – apeluje Magda.

JAK POMÓC MAGDZIE I INNYM PACJENTOM

Wystarczy kliknąć w link https://www.dkms.pl/pl/dla-magdy i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Następnie należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS, wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby decyzja o rejestracji była świadoma. Aż 20% polskich Pacjentów zakwalifikowanych do przeszczepienia nie znajduje zgodnego dawcy w bazie. Powiększające się grono świadomych dawców szpiku jest dla nich nadzieją na życie i zdrowie.

Podobne wpisy