Aktualności

Strażacy kolejny raz wyjdą w Tatry!

6 sierpnia ponad 200 strażaków w pełnym umundurowaniu ważącym około 20 kg wyruszy na Giewont! Będzie to trzecie wyjście strażaków w Tatry. Robią to w szczytnym celu, chcąc zwrócić uwagę jak ważna jest rejestracja nowych potencjalnych Dawców szpiku i zachęcają wszystkich do dołączenia do bazy.

04.08.2023

W najbliższą niedzielę strażacy w pełnym umundurowaniu bojowym, ważącym 20 kg, zmierzą się z górskim szczytem, by okazać wsparcie Pacjentom walczącym z nowotworami krwi i promować dawstwo szpiku. To już trzecie wyjście druhen i druhów w polskie góry 👩‍🚒– w 2021 roku 23 strażaków zdobyło Rysy, w sierpniu 2022 grupa 77 mundurowych weszła na Świnicę, a w tym roku przyszedł czas na Giewont, którego zdobędzie ponad 200 druhen i druhów z blisko 60 jednostek z całej Polski! Ale to nie wszystko! Celem tegorocznej wyprawy jest również rejestracja 200 nowych potencjalnych Dawców szpiku.

Inicjatorem akcji „Strażak na szlaku” jest druh Sławomir Kowalczyk z OSP Łukowice Brzeskie, faktyczny Dawca szpiku, który w 2019 oddał krwiotwórcze komórki macierzyste swojej „bliźniaczce genetycznej” z Niemiec, dając jej szansę na drugie, zdrowe życie.

Trzymajcie razem z nami mocno kciuki za budzenie Śpiącego Rycerza przez naszych bohaterów w mundurach! Jeśli spotkacie strażaków na szlaku, to prosimy o mocny doping dla nich! Jeśli w tym czasie będziecie w stolicy Tatr to zapraszamy do czerwonego namiotu naszej fundacji znajdującego się przy dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch, w którym przez weekend będzie można dołączyć do grona Dawców szpiku.

Możecie również wesprzeć strażaków w osiągnięciu celu! Jak? Rejestrując się online lub udostępniając ten link Fundacja DKMS | Strażak na szlaku | DKMS.

Podobne wpisy