Money Donation

Deklaracja złożona w terminie od 1 stycznia 2023 do 14 lutego 2023 – tuż po otrzymaniu PIT od pracodawcy

Niektórzy obywatele decydują się na złożenie deklaracji z początkiem roku, jeszcze przed oficjalnym terminem rozliczeniowym Urzędu Skarbowego. Wychodzą z założenia, że im szybciej wypełnią dokumenty, tym większa istnieje szansa ich wcześniejszego rozpatrzenia, co rzeczywiście ma swoje uzasadnienie. Deklaracje są widoczne w systemie, dlatego, jeżeli nie zawierają żadnych błędów, niewątpliwie zostaną zweryfikowane i rozliczone stosunkowo szybko. Podatnicy, którzy chcą otrzymać zwrot wcześniej, powinni więc złożyć swoje zeznania podatkowe tuż po otrzymaniu PIT-11 od swojego pracodawcy.

Warto wiedzieć, że deklaracje złożone w terminie od 1 stycznia 2023 do 15 lutego 2023, mają przypisaną urzędowo jedną datę i są traktowane, jakby zostały dostarczone do Urzędu Skarbowego 15 lutego. W praktyce oznacza, że odliczanie 45 dni do wypłaty rozpoczyna się 16 lutego. Urząd nie rozlicza i nie wypłaca pieniędzy przed tą datą, niemniej dokumenty mogą zostać poddane kontroli wcześniej, a płatnik otrzymać pieniądze tuż po 16 lutego.

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, jak możesz pomóc!
Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, zorganizować akcję rejestracji, przekazać darowiznę lub pomagać w jeszcze inny sposób.