Blood Cancer

Do kogo skierowany jest projekt "Dostępny Dawca"?

Od lutego 2014 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku prowadzimy projekt o nazwie „Dostępny Dawca”. Jest on skierowany do osób, które rejestrowały się w naszej bazie w przeszłości. Chcielibyśmy zaktualizować informacje dotyczące ich stanu zdrowia oraz dostępności, tak by przyspieszyć proces poszukiwania Dawców dla Pacjentów potrzebujących pomocy.

W związku z tym, część z Dawców zarejestrowanych w naszej bazie, może otrzymać od nas zaproszenie do projektu.

Udział w projekcie Dostępny Dawca w 3 krokach:

1. Zaproszenie do projektu. Otrzymasz je mailowo (na mail podany podczas rejestracji) oraz drogą telefoniczną (SMS). W wiadomości mailowej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące projektu. W mailu zawarty jest także link z przekierowaniem na kodowaną stronę internetową*, na której odnajdziesz formularz umożliwiający aktualizację danych adresowych i stanu zdrowia. Do udziału w projekcie konieczne jest uzupełnienie ankiety. W przypadku problemów z zalogowaniem prosimy o kontakt na adres: dostepnydawca@dkms.pl

2. Kwalifikacja do projektu Dostępny Dawca. W przypadku, gdy w ankiecie nie ma danych zdrowotnych, które wykluczałyby Ciebie jako Dawcę komórek macierzystych lub szpiku otrzymujesz od nas maila potwierdzającego kwalifikację do projektu. Brak kwalifikacji wynika z przeciwwskazań medycznych do którejkolwiek z metod pobrania lub konieczności wyjaśnienia kwestii zdrowotnych, które następuje przy potencjalnym stwierdzeniu zgodności.

3. Po kwalifikacji do projektu co roku otrzymasz od nas ankietę, która pozwoli na aktualizację danych kontaktowych i zdrowotnych.

*Strona internetowa jest zabezpieczona i nie niesie ze sobą zagrożenia wirusami, a dane naszych Dawców są odpowiednio chronione.

Otrzymanie informacji na temat projektu nie oznacza, iż znalazł się ktoś, komu możesz pomóc. Tego typu informacje przekazywane są zawsze drogą telefoniczną jak najszybciej po otrzymaniu powiadomienia o wystąpieniu zgodności między Dawcą a Pacjentem.

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, jak możesz pomóc!
Możesz zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku, zorganizować akcję rejestracji, przekazać darowiznę lub pomagać w jeszcze inny sposób.