PROJEKT STUDENCKI

HELPERS' GENERATION to ogólnopolska społeczność, która łączy studentów zjednoczonych wokół misji pomocy chorym na nowotwory krwi. To ludzie z różnych uczelni wyższych, studiujących na odmiennych kierunkach i obdarzeni zróżnicowanymi osobowościami. To, co dla nich wspólne, to pasja, energia i zaangażowanie.

Do tej pory od I edycji w 2013 roku udało nam się wspólnie przeprowadzić 989 akcji rejestracji i zarejestrować 108 349 potencjalnych dawców szpiku. Z tej grupy już 580 osób miało okazję podzielić się cząstką siebie i dać komuś szansę na życie. Jednak w Polsce nadal co godzinę ktoś dowiaduje się o tym, że choruje na nowotwór krwi. Dla wielu z tych osób jedyną szansą jest przeszczep od Dawcy niespokrewnionego. Dlatego nadal potrzebujemy pomocy - Twojej pomocy!

W roku akademickim 2018/2019 rusza jubileuszowa X edycja Projektu Studenckiego, która dzieli się na odsłonę jesienną oraz wiosenną. Chcesz dołączyć do społeczności HELPERS' GENERATION?

1. Zostań studenckim Liderem

Helpersgeneration-projekt studencki

Zapoznaj się z regulaminem i harmonogramem projektu. Prześlij formularz rekrutacyjny do 21go października 2018, a 24go dowiesz się, czy zostałeś studenckim Liderem!

2. Przyjedź na warsztaty szkoleniowe

co możesz zyskać- studencki lider

Przyjedź na warsztaty szkoleniowe, które odbędą się 9-10 listopada 2018 roku w centrum Warszawy i naucz się zarządzać grupą wolontariuszy. Poznasz również zasady przeprowadzenia skutecznej akcji rekrutacji.

3. Zorganizuj akcję rejestracji

Wykorzystaj wiedzę z warsztatów, pozyskaj zgodę władz uczelni i zrekrutuj Wolontariuszy. Razem przeprowadźcie kampanię promocyjno-edukacyjną i akcję rejestracji 10-16.12.2018 na Waszej uczelni.

Dlaczego warto zostać liderem studenckim?

  • dajesz szansę na „nowe życie” Pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi,
  • weźmiesz udział w dwudniowych warsztatach szkoleniowych w centrum Warszawy, podczas których dowiesz się, jak być dobrym liderem, jak zorganizować i wypromować akcję rejestracji potencjalnych dawców na Twojej uczelni, a także poznasz grupę równie zaangażowanych ludzi z całej Polski,
  • podczas projektu zdobędziesz doświadczenie w zakresie: organizacji eventów, zarządzania zasobami ludzkimi, wystąpień publicznych, promocji i social media,
  • po zakończeniu edycji otrzymasz oficjalne referencje,
  • będziesz mógł wystartować w konkursie i wygrać letni, płatny staż w Fundacji DKMS.

Zostań liderem

dlaczego warto studencki lider

Jesteś dobrze zorganizowanym studentem, który lubi pracę z ludźmi i zarządzanie zespołem? Chcesz pomagać chorym na nowotwory krwi? Jeśli tak, jesteś osobą, której szukamy!

Nie przejmuj się tym, że jeszcze nie masz odpowiedniej wiedzy – zdobędziesz ją w trakcie warsztatów oraz dzięki materiałom, które od nas otrzymasz. Będziesz mógł również liczyć na wsparcie koordynatora odpowiedzialnego za projekt HELPERS’ GENERATION.

Czujesz, że to wyzwanie w sam raz dla Ciebie? Zgłoś się już teraz!


MASZ PYTANIE?

Alicja Cichońska

Alicja, opiekunka studentów

Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
T +48 22 882 95 54
alicja.cichonska@dkms.pl

Aleksandra Parczewska

Ola, opiekunka studentów

Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
T +48 22 882 95 71
aleksandra.parczewska@dkms.pl

Razem możemy więcej

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI HELPERS’ GENERATION I WESPRZYJ DKMS