Zostań wolontariuszem

Ideę Fundacji DKMS wspierają tysiące osób, które pomagają rejestrować potencjalnych Dawców szpiku podczas Dni Dawcy w całej Polsce. To właśnie dzięki naszym Wolontariuszom coraz więcej osób potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych znajduje Dawców.

Dołącz do nas! Pomagaj razem z nami.

Wyślij zgłoszenie

POMÓŻ NAM W RATOWANIU LUDZKIEGO ŻYCIA!

Aby zostać wolontariuszem, nie musisz mieć wykształcenia medycznego, ani doświadczenia w rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Najważniejsze, abyś miał/a trochę wolnego czasu i chęci do pomocy.

KOGO SZUKAMY:

 • osób z całej Polski
 • powyżej 13 roku życia
 • pełnych zapału i pozytywnie nastawionych
 • chętnych, aby szerzyć ideę dawstwa szpiku

DO JAKICH ZADAŃ:

 • rejestracja potencjalnych Dawców szpiku w trakcie Dni Dawcy oraz różnego rodzaju wydarzeń: sportowych, muzycznych, kulturalnych
 • edukacja w zakresie idei dawstwa szpiku

CO ZAPEWNIAMY:

 • szkolenie
 • wsparcie i opiekę koordynatora
 • możliwość rozwoju umiejętności organizacyjnych
 • ubezpieczene NNW
 • dobrą atmosferę i satysfakcję z niesienia pomocy

JAK WYGLĄDA PRACA WOLONTARIUSZA?

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku podczas Dnia Dawcy

KIM SĄ WOLONTARIUSZE FUNDACJI DKMS?

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku podczas Dnia Dawcy

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAANGAŻOWAĆ?

Helper's Generation, spotkanie studentów
 

Misję Fundacji DKMS, którą jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia na całym świecie możemy realizować dzięki wsparciu Wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, aby szerzyć wiedzę na temat dawstwa szpiku oraz rejestrować nowych potencjalnych Dawców podczas Dni Dawcy Szpiku organizowanych przez Fundację DKMS w całej Polsce. Rejestracja podczas naszych akcji polega na przeprowadzeniu z każdym z potencjalnych Dawców wstępnego wywiadu medycznego oraz poinstruowania przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego oraz pobieraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Przed każdą akcją zostaniesz dokładnie przeszkolony/a, abyś na pewno dokładnie wiedział/a jak poprawnie rejestrować Dawców. Dzięki wsparciu takich osób jak Ty – które bezinteresownie angażują się w działania Fundacji nie udałoby nam się osiągnąć tak wiele – zarejestrować ponad miliona potencjalnych Dawców, z których ponad 3 900 osób* zostało Dawcami rzeczywistymi i podarowało szansę na życie Pacjentom potrzebującym przeszczepienia.

*stan na 20.03.2017 r.

 

Wolontariusze, którzy aktywnie włączają się w działania naszej Fundacji łączy chęć realizacji naszej misji – znalezienia Dawcy dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia na całym świecie. Wolontariusze są osobami pochodzącymi z całej Polski, zarówno dużych miast, jak i mniejszych, gdzie włączają się w działania podczas naszych akcji rejestracji. Są to osoby w wieku od 13 lat, które przed każdą akcją rejestracji zostają przeszkolone w zakresie dawstwa szpiku oraz poprawnej rejestracji. Wolontariusze Fundacji DKMS cechują się optymizmem, skrupulatnością, otwartością na innych ludzi, komunikatywnością, zaangażowaniem i przede wszystkim chęcią ratowania ludzkiego życia. Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy i rozwinąć w sobie te cechy, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

 

Włączając się w akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych, przede wszystkim dajesz szansę na życie Pacjentom, zmagającym się z nowotworami krwi na całym świecie. Wolontariat w Fundacji DKMS jest też doskonałą okazją do wszechstronnego rozwoju – uczy on pracy zespołowej, pozwala odkryć i rozwinąć w sobie talenty i umiejętności, pozwala na otwarcie się bezpośrednio na potrzeby drugiego człowieka – Pacjenta, który potrzebuje przeszczepienia. Każdy Wolontariusz zostaje przeszkolony w zakresie dawstwa szpiku oraz procedury rejestracji, a po akcji ma możliwość otrzymania zaświadczenia o odbyciu wolontariatu przygotowanego przez Fundację DKMS. Samo uczestnictwo w Dniu Dawcy Szpiku daje Ci również - nieporównywalne z niczym innym - poczucie pełnienia misji oraz ogromną satysfakcję.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy w Twojej okolicy odbywają się w najbliższym czasie Dni Dawcy, sprawdź nasz KALENDARZ DNI DAWCY.

Historie naszych wolontariuszy

Historia Anny

wolontariuszka Fundacji DKMS Ania

Witajcie! Nazywam się Anna i moja piękna przygoda z Fundacją DKMS rozpoczęła się z początkiem 2013 roku. Wolontariuszką zostałam nie przez przypadek. Jeszcze parę lat temu nie słyszałam ani o fundacji ani o takiej formie ratowania ludzkiego życia. Do czasu aż choroba, jaką jest ostra białaczka szpikowa nie zaatakowała układu krwionośnego najbliższej mi osoby w życiu, ta informacja przekazana przez lekarza pierwszego kontaktu była jak wyrok. Hasło DKMS usłyszałam na korytarzach Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Historia Kamila

wolontariusz Fundacji DKMS Kamil

Każdy telefon z fundacji i tekst "Kamil jest sprawa", wywołuje takie same emocje, radość i podekscytowanie. Niedawno znów zadzwonił telefon: "jest szybka misja, mecz, siatkówka, spodek, Katowice, rejestracja", odpowiedź była krótka: ok, działamy!
Organizacja akcji rejestracji jest nieodłączną częścią mojego życia. Jak się okazało, doświadczenie to przyczyniło się nie tylko do pomocy innym – cztery miesiące temu zmieniając pracę, zatrudniając się w dość dużej korporacji, okazałem się referencjami z fundacji, i co? Godzinna rozmowa kwalifikacyjna przebiegła w ten sposób, że rozmawialiśmy o tym jak zostać Dawcą i dlaczego to jest takie ważne.

HISTORIA AGNIESZKI

wolontariuszka Fundacji DKMS Agnieszka

Moja przygoda rozpoczęła się od rejestracji przez internet. Potem pojawiła się propozycja organizacji Dni Dawcy pod hasłem: „Podaruj Komuś życie na Święta”. Jestem bibliotekarką i mam okazję pracować we wspaniałej instytucji - Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu. Na moją propozycję organizacji Dni Dawcy od razu otrzymałam zgodę i pomoc przy promowaniu wydarzenia w mediach. W ubiegłym roku akcja odbyła się po raz drugi. W tym planuję już trzecią edycję. To wręcz uzależnia :-) Dni Dawcy zostały wpisane do corocznego kalendarza moich działań w Bibliotece, co mnie bardzo cieszy.

HISTORIA KAROLINY

wolontariuszka Fundacji DKMS Karolina

Moja przygoda z DKMS? Całkiem spontaniczna :-) Skoro mogliśmy zorganizować dni otwarte szkoły, to przy okazji można zrobić coś dobrego i przede wszystkim pożytecznego! Jeden impuls i milion korzyści - poznanie wspaniałych osób (teraz już dawców), wspaniała atmosfera i wysłuchanie kilku ważnych historii - dlaczego chcę pomagać, dlaczego warto pomagać i przede wszystkim - KAŻDY DAWCA CHCE POMAGAĆ!

Jeśli chcesz zostać Wolontariuszem lub masz pytania dotyczące wolontariatu w Fundacji DKMS napisz do nas na adres wolontariat@dkms.pl

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na nowotwory krwi.

Powiedz swoim bliskim i znajomym, że też mogą pomóc.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!