Zostań wolontariuszem

Zarejestrowałeś się jako potencjalny Dawca szpiku, ale chcesz zrobić coś jeszcze? A może z jakichś powodów nie możesz być aktywnym Dawcą w bazie, ale lubisz pomagać?
Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Pomagać możesz na różne sposoby i zaraz się o tym przekonasz!
Poznaj naszych Pomagaczy i zdecyduj, do której drużyny chcesz dołączyć!

Rejestruj potencjalnych dawców szpiku

Cześć, jestem Kamila. Od zawsze nasza Fundacja organizowała Dni Dawcy Szpiku, na których nasi Wolontariusze rejestrowali nowych potencjalnych Dawców szpiku. Dzisiaj, ze względu na pandemie COVID-19, nie możemy spotykać się na Dniach Dawcy, ale to nie oznacza, że nie możemy działać! Możemy, bo mamy ZESTAW NA 5.
Dołącz do nas i zamów Zestaw na 5, czyli paczkę z 10 pakietami rejestracyjnymi. Twoim zadaniem będzie, opowiedzenie o idei dawstwa swoim znajomym i rodzinie, rozdanie im pakietów, zebranie ich i przekazanie Fundacji.
Efekt? Dzięki Tobie 10 osób dołączy do bazy Dawców szpiku. Być może wśród nich znajdzie się ktoś, kto podaruje szanse na życie! Miej w tym swój udział!

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ NA FACEBOOKU

Chcesz zacząć pomagać, ale nie masz zbyt dużo czasu? Korzystasz z mediów społecznościowych? Masz fajna paczkę znajomych? Super - mam dla Ciebie idealna propozycję.
Rejestracja jednego potencjalnego Dawcy szpiku to koszt 180 zł pokrywany przez naszą Fundację. To dużo dla jednej osoby, ale dla paczki znajomych to cel do osiągnięcia. Jak to zrobić?

Na Facebooku w szybki sposób założysz zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów rejestracji. Twoje zadania: 1. zakładasz zbiórkę 2. wybierasz z listy cel, czyli Fundację DKMS 3. ustawiasz ile pieniędzy chcesz zebrać, np. wielokrotność kwoty 180 zł 4. zapraszasz do zbiórki swoich znajomych. To wszystko! Proste, prawda? Dzięki takiemu działaniu dokładasz swoją cegiełkę do ratowania życia Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku! Odezwij się - Martyna

EDUKUJ W SZKOŁACH Z #KOMÓRKOMANIĄ

Cześć, mam na imię Piotrek. Jestem nauczycielem chemii i biologii oraz Dawcą faktycznym. Na co dzień prócz przekazywania wiedzy o reakcjach chemicznych i procesach zachodzących w świecie roślin i zwierząt, staram się zaszczepić w moich uczniach chęć do niesienia pomocy.
Klika lat temu zorganizowałem w szkole akcję #KOMÓRKOMANIA. Najpierw przeprowadziliśmy lekcje edukacyjne i spotkanie z Dawcą faktycznym, który opowiedział o swoich doświadczeniach z pobrania komórek macierzystych. Na koniec wszyscy chętni mogli dołączyć do bazy dawców. Takich osób było 27 - w tym ja. We wrześniu 2019 dołączyłem do grona Dawców faktycznych. Jeśli jesteś nauczycielem lub uczniem to serdecznie zachęcam Cię do przeprowadzenia podobnej akcji w Twojej szkole.

ZAANGAŻUJ KOLEGÓW Z PRACY W WOLONTARIAT PRACOWNICZY

Pracujesz z fajnymi ludźmi, którzy lubią wyzwania? Jeśli tak, to opowiedz im o wolontariacie pracowniczym i zaangażuj swoich kolegów i koleżanki z firmy do wspólnej walki z nowotworami krwi. Dzięki wzajemnej mobilizacji, pracownicy Waszej firmy mogą podarować komuś szansę na nowe życie.

Jak?Tak naprawdę ile Drużyn tyle pomysłów, ale my oczywiście możemy coś podpowiedzieć. Możecie np. zorganizować rejestrację wśród współpracowników. A może świadczycie usługi lub sprzedajecie produkty, ze sprzedaży których część dochodu może zostać przekazana na pokrycie kosztów rejestracji nowych Dawców szpiku? Jeśli macie swój pomysł na pomaganie to serdecznie zapraszamy do rozmów i wspólnego działania – Marek Makowski – Opiekun Darczyńców.

Czy takie pomaganie ma sens??? Zobacz sam.

Każda nawet najmniejsza pomoc jest ogromnie ważna w walce o życie Pacjentów takich jak Hania, Hortensja, Rafał czy Piotr. Taką pomocą jest na przykład zachęcenie do rejestracji nawet jednej osoby lub zebranie kwoty 180 zł na pokrycie kosztów rejestracji nowego Dawcy. Żeby ratować życie nie musisz być Dawcą - możesz zostać naszym Wolontariuszem! Czekamy na Ciebie. Dołącz do KOMORKI MOCY!

MASZ SWÓJ POMYSŁ NA POMAGANIE?

Kasia Baran

Cześć, jestem Kasia Baran i opiekuje się Wolontariuszami Fundacji DKMS

Jeśli masz swój pomysł na pomaganie lub masz jakieś pytania to napisz do mnie na adres wolontariat@dkms.pl. Wierzę, że wspólnie znajdziemy najlepszą dla Ciebie formę wolontariatu.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na nowotwory krwi.

Powiedz swoim bliskim i znajomym, że też mogą pomóc.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!