Zostań wolontariuszem

Ideę Fundacji DKMS wspierają tysiące osób, które pomagają rejestrować potencjalnych Dawców szpiku podczas Dni Dawcy w całej Polsce. To właśnie dzięki naszym Wolontariuszom coraz więcej osób potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych znajduje Dawców.

Dołącz do nas! Pomagaj razem z nami.

Wyślij zgłoszenie

POMÓŻ NAM W RATOWANIU LUDZKIEGO ŻYCIA!

Aby zostać wolontariuszem, nie musisz mieć wykształcenia medycznego, ani doświadczenia w rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Najważniejsze, abyś miał/a trochę wolnego czasu i chęci do pomocy.

KOGO SZUKAMY:

 • osób z całej Polski
 • powyżej 13 roku życia
 • pełnych zapału i pozytywnie nastawionych
 • chętnych, aby szerzyć ideę dawstwa szpiku

DO JAKICH ZADAŃ:

 • rejestracja potencjalnych Dawców szpiku w trakcie Dni Dawcy oraz różnego rodzaju wydarzeń: sportowych, muzycznych, kulturalnych
 • edukacja w zakresie idei dawstwa szpiku

CO ZAPEWNIAMY:

 • szkolenie
 • wsparcie i opiekę koordynatora
 • możliwość rozwoju umiejętności organizacyjnych
 • ubezpieczene NNW
 • dobrą atmosferę i satysfakcję z niesienia pomocy

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy w Twojej okolicy odbywają się w najbliższym czasie Dni Dawcy, sprawdź nasz KALENDARZ DNI DAWCY.

Historie naszych wolontariuszy

Historia Anny

Witajcie! Nazywam się Anna i moja piękna przygoda z Fundacją DKMS rozpoczęła się z początkiem 2013 roku. Wolontariuszką zostałam nie przez przypadek. Jeszcze parę lat temu nie słyszałam ani o fundacji ani o takiej formie ratowania ludzkiego życia. Do czasu aż choroba, jaką jest ostra białaczka szpikowa nie zaatakowała układu krwionośnego najbliższej mi osoby w życiu, ta informacja przekazana przez lekarza pierwszego kontaktu była jak wyrok. Hasło DKMS usłyszałam na korytarzach Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Historia Kamila

Każdy telefon z fundacji i tekst "Kamil jest sprawa", wywołuje takie same emocje, radość i podekscytowanie. Niedawno znów zadzwonił telefon: "jest szybka misja, mecz, siatkówka, spodek, Katowice, rejestracja", odpowiedź była krótka: ok, działamy!
Organizacja akcji rejestracji jest nieodłączną częścią mojego życia. Jak się okazało, doświadczenie to przyczyniło się nie tylko do pomocy innym – cztery miesiące temu zmieniając pracę, zatrudniając się w dość dużej korporacji, okazałem się referencjami z fundacji, i co? Godzinna rozmowa kwalifikacyjna przebiegła w ten sposób, że rozmawialiśmy o tym jak zostać Dawcą i dlaczego to jest takie ważne.

HISTORIA AGNIESZKI

Moja przygoda rozpoczęła się od rejestracji przez internet. Potem pojawiła się propozycja organizacji Dni Dawcy pod hasłem: „Podaruj Komuś życie na Święta”. Jestem bibliotekarką i mam okazję pracować we wspaniałej instytucji - Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu. Na moją propozycję organizacji Dni Dawcy od razu otrzymałam zgodę i pomoc przy promowaniu wydarzenia w mediach. W ubiegłym roku akcja odbyła się po raz drugi. W tym planuję już trzecią edycję. To wręcz uzależnia :-) Dni Dawcy zostały wpisane do corocznego kalendarza moich działań w Bibliotece, co mnie bardzo cieszy.

HISTORIA KAROLINY

Moja przygoda z DKMS? Całkiem spontaniczna :-) Skoro mogliśmy zorganizować dni otwarte szkoły, to przy okazji można zrobić coś dobrego i przede wszystkim pożytecznego! Jeden impuls i milion korzyści - poznanie wspaniałych osób (teraz już dawców), wspaniała atmosfera i wysłuchanie kilku ważnych historii - dlaczego chcę pomagać, dlaczego warto pomagać i przede wszystkim - KAŻDY DAWCA CHCE POMAGAĆ!

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!

Powiedz swoim bliskim i znajomym, że też mogą pomóc.

Może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" osoby chorej na nowotwory krwi.