Akcja
27.05.2024

Nie tracę nadziei!

Marzę o powrocie do normalności, o dniach bez bólu i ograniczeń. Żeby do tego wrócić potrzebuję jednak osoby mi nieznanej - Dawcy szpiku.

Dołącz do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz powrót do rodziny. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
27.05.2024

Jestem Piotr i pochodzę z urokliwej Słupi pod Kępnem. Moje życie zawsze było skupione wokół rodziny i pracy. Od lat prowadzę własną działalność gospodarczą związaną z branżą meblarską, choć droga do tego momentu była pełna wyzwań. Moją pasją przed chorobą były różnego rodzaju sporty - od pływania, przez sztuki walki, po bieganie. W ostatnim okresie przed chorobą przygotowywałem się do maratonu. Ciężko przebyłem COVID-19, a po nim lekarze zdiagnozowali u mnie białaczkę włochato-komórkową. Przeszedłem dwa cykle chemioterapii i po badaniach stwierdzono brak komórek rakowych. Jednak moje problemy zdrowotne dopiero się zaczęły.

Przeprowadzono różne badania i okazało się, że mam drugi nowotwór - szpiczak mnogi.

Mimo trudności, nie tracę nadziei na lepsze jutro. Marzę o powrocie do normalności, o dniach bez bóu i ograniczeń. Moja historia to nie tylko osobista walka z chorobą. Chcę być głosem dla tych, którzy również potrzebują wsparcia i zrozumienia. Moja historia to historia siły rodziny i determinacji. Wiem, ze każdy dzień jest wyzwaniem, ale tez okazją do pokazania, że nawet w najtrudniejszych chwilach można odnaleźć siły, by iść naprzód.

Piotr Grześniak
Piotr Grześniak
Ty tez możesz pomóc Pacjentom jak ja, rejestrując się jako potencjalny Dawca Szpiku!
Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Chcesz zorganizować Dzień Dawcy Szpiku dla Piotra?
Patrycja Krajewska
Patrycja Krajewska
Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.