Światowa Orkiestra lekarzy po raz pierwszy w Polsce!

Z okazji dziesięciolecia działalności naszej Fundacji w Polsce, w Warszawie i Krakowie wystąpi wyjątkowa World Doctors Orchestra, czyli międzynarodowa orkiestra lekarzy. Wraz z nią zagra Krzysztof Książek, wybitny pianista.

World Doctors Orchestra to przedsięwzięcie unikatowe. Założona w 2007 roku orkiestra składa się wyłącznie z samych lekarzy. Występują oni charytatywnie, a całość dochodu z biletów przekazują na rzecz organizacji działających sektorze ochrony zdrowia.

W Polsce World Doctors Orchestra wesprze naszą Fundację w walce z nowotworami krwi!


TERMIN WYDARZENIA:
11 października 2018 Filharmonia Narodowa w Warszawie
12 października 2018 Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

PROGRAM KONCERTU:
Ignacy Jan Paderewski - Uwertura Es-dur
Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Ludwig van Beethoven - VIII Symfonia F-dur op. 93

MISJA ŚWIATOWEJ ORKIESTRY LEKARZY

World Doctors Orchestra (Światowa Orkiestra Lekarzy) działa na rzecz powszechnego dostępu do opieki medycznej. Kilka razy w roku kilkudziesięciu lekarzy z całego świata gra koncert w jednej z wielkich sal koncertowych w towarzystwie wybitnego solisty.

Orkiestra zrzesza w sumie 1500 lekarzy z ponad 50 krajów. Wszystkim przyświeca jeden cel – pomagać również swoim talentem muzycznym. - Jako orkiestra propagujemy przekonanie, że ani granice państw, ani interesy polityczne czy gospodarcze nie powinny ograniczać dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej – mówi założyciel i dyrygent Orkiestry prof. dr Stefan Willich, kardiolog.

Krzysztof Książek

Krzysztof Książek
Wybitny polski pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w tym Konkursu im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny, Konkursu XV Concurs International de Piano Ricard Vines, The International Chopin Piano Competition, Konkursu VI Concorso Internazionale Pianistico ''Citta di Avezzano'', Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Prof. Dr Stefan Willich

Założyciel, dyrektor artystyczny i dyrygent World Doctors Orchestra . Łączy swoje dwie wielkie pasje – medycynę i muzykę. Studiował grę na skrzypcach, muzykę kameralną i dyrygenturę w Stuttgarcie i Berlinie. Uczestniczył w prestiżowych warsztatach dyrygenckich z Sergiu Celibidache (Monachium), Leonem Fleisherem (Boston, Tanglewood) i Leonem Barzinem (Paryż).

Ceniony kardiolog, profesor nauk medycznych. Jego badania dotyczą chorób układu krążenia i ich profilaktyki, a także ekonomiki zdrowia i medycynie integracyjnej. Willich pracował w Harvard Medical School w Bostonie, a następnie został profesorem i dyrektorem Instytutu Medycyny Społecznej, Epidemiologii i Ekonomiki Zdrowia w Charité University Medical Center w Berlinie.

W 2007 roku założył World Doctors Orchestra, która pod jego batutą zagrała już 25. koncertów charytatywnych na całym świecie. Współpracował z wybitnymi solistami takimi jak Piotrem Zazofski, Siergiej. Khachatryan, Tanja Becker-Bender, Aida-Carmen Soanea, Tamaki Kawakubo, Wenzel Fuchs, Anja Kampe, Jeanine De Bique, Falk Struckmann, Jochen Kowalski, Alexei Lubimov, Ludwig Quandt oraz z Vienna Boy's Choir.

Patronaty Honorowe

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Prezydent Miasta Krakowa
Poltransplant
Filharmonia Narodowa
Naczelna Izba Lekarska
Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie

Sponsorzy

Demant Technology Centre

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić.

Być może to Ty jesteś "bliźniakiem genetycznym" dla kogoś chorego na nowotwory krwi.

Przyłącz się do walki z nowotworami krwi - wesprzyj nas!

Zobacz jak jeszcze możesz pomóc chorym na nowotwory krwi.