Mam na imię Anna. Mam 32 lata

Potrzebuję przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy, aby móc żyć.

Pomóż mi zobaczyć się z synkiem…!

W marcu tego roku zostałam mamą. Urodził nam się synek Wojtek. Nasza radość nie trwała jednak długo. W kwietniu zdiagnozowano u mnie białaczkę. Obecnie przebywam w szpitalu i jestem poddawana chemioterapii.

Wierzę, że dobro powraca, wierzę, że jeszcze kiedyś zobaczę się z moim synkiem Wojtusiem. Dlatego proszę Was o rejestrację w bazie Fundacji DKMS.

Mam na imię Anna. Mam 32 lata i pochodzę z małej miejscowości Jugów w Kotlinie Kłodzkiej. W 2015 roku wraz z mężem przeprowadziliśmy się do Warszawy gdzie podjęłam pracę w firmie Caparol w dziale księgowości. Bardzo lubię moją pracę, jest częścią mojego życia, moją pasją.

W marcu tego roku zostałam mamą. Urodził nam się synek Wojtek. Nasza radość nie trwała jednak długo. W kwietniu zdiagnozowano u mnie białaczkę. Obecnie przebywam w szpitalu i jestem poddawana chemioterapii. Już teraz wiem, że będę potrzebować przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy aby móc żyć.

Kiedyś byłam bardzo aktywną osobą. Poza pracą, którą kocham miałam też inne zainteresowania. Uwielbiałam fotografować, trenowałam fitness, podróżowałam, czytałam dużo książek. Teraz to wszystko zamieniłam na szpitalne sale…

Wierzę, że dobro powraca, wierzę, że jeszcze kiedyś zobaczę się z moim synkiem Wojtusiem. Dlatego proszę Was o rejestrację w bazie Fundacji DKMS. Rejestracja jest bezpłatna i trwa kilka minut. Dla Was to tylko chwila, ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie…

 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Wierzę, że dobro powraca, wierzę, że jeszcze kiedyś zobaczę się z moim synkiem Wojtusiem.

Pomóż mi zobaczyć się z synkiem…!

Dla Was to tylko chwila

Dla mnie to całe życie