Program rozwoju polskiej transplantologii i wsparcia pacjentów

Jako Ośrodek Dawców Szpiku w naszej codziennej pracy skupiamy się na Dawcach. Jednocześnie pamiętamy o tym, że sensem i misją naszej pracy jest dobro Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Staramy się jak najlepiej poznać ich potrzeby i poprawić jakość ich leczenia oraz rekonwalescencji. Właśnie dlatego, w 2018 roku, rozpoczęliśmy niezmiernie ważną inicjatywę – Program Rozwoju Transplantologii i Wsparcia Pacjentów Cierpiących na Nowotwory Krwi.

We współpracy z ekspertami z klinik transplantacyjnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz Pacjentów, Fundacja będzie koncentrować się na wsparciu w obszarach pomocy psychoonkologicznej oraz odpowiednim żywieniu. Kolejnym ważnym celem projektu jest zakup specjalistycznych urządzeń, niezbędnych do skutecznego leczenia i rehabilitacji Pacjentów onkohematologicznych.

Wspieramy pacjentów chorych na nowotwory krwi

WSPIERAMY PACJENTÓW


Porady i wskazówki dla Pacjentów oraz osób, które na co dzień starają sie byc wsparciem dla chorych.

Współpracujemy z NGO

WSPÓŁPRACUJEMY Z NGO


Informacje o projektach realizowanych wspónie z Organizacjami Pacjentów

WSPIERAMY SZPITALE


Informacje o wsparciu szpitali onkohematologicznych i odziałów hematologii i onkologii

28 maja ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI (WBCD)

Konferencja Fundacji DKMS z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi
Każdego roku 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - WBCD). Obchody tego dnia zainicjowała Fundacja DKMS w 2014 roku, by szerzyć świadomość na ten temat, by pokazać, że jednoczymy się wszyscy w tym jednym celu.


Symbol tego dnia to &, a jego mottem jest hasło "Zostaw swój znak w walce z nowotworami krwi." Dążymy do uzyskania wsparcia na poziomie międzynarodowym, gdyż nowotwory nie uznają żadnych granic. W tym dniu w szczególny sposób chcemy zwrócić uwagę jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz wyrazić swoją solidarność z chorymi na całym świecie.

28 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi w Fortecy Kręglickich w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Aspekty Medyczne i psychologiczne życia z powracającą chorobą nowotworową”, w której udział wzięli eksperci, Dawcy szpiku, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Pacjenci wraz z rodzinami. Wydarzenie honorowym patronatem objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Rzecznik Praw Pacjenta.


Tegoroczna konferencja skupiła się na dwóch obszarach tematycznych – wznowie białaczki u dzieci i młodzieży - w ujęciu medycznym a także chorobie nowotworowej w perspektywie psychologicznej. Fundacja DKMS została sponsorem drugiego niekomercyjnego, wieloośrodkowego, międzynarodowego badania IntReALL SR HR 2010, dotyczącego leczenia dziecięcej nawrotowej ostrej białaczki limfoblastycznej.


OBEJRZYJ RELACJĘ Z WYDARZENIA↓↓↓


pozostałe inicjatywy

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI!

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ.