Program rozwoju transplantologii i wsparcia pacjentów

Jako Ośrodek Dawców Szpiku w naszej codziennej pracy skupiamy się na Dawcach. Jednocześnie pamiętamy o tym, że sensem i misją naszej pracy jest dobro Pacjentów chorych na nowotwory krwi. Staramy się jak najlepiej poznać ich potrzeby i poprawić jakość ich leczenia oraz rekonwalescencji. Właśnie dlatego, w 2018 roku, rozpoczęliśmy niezmiernie ważną inicjatywę – Program Rozwoju Transplantologii i Wsparcia Pacjentów Cierpiących na Nowotwory Krwi.

Program oparty jest na czterech filarach i obejmuje: WSPARCIE PACJENTÓW (w obszarach diety, pomocy psychologicznej oraz rehabilitacji), WSPARCIE SZPITALI (w zakupie urządzeń medycznych oraz w zakresie budowy/rozbudowy/remontów oddziałów), WSPÓŁPRACĘ Z ORGANIZACJAMI (w zakresie edukacji i wsparcia Pacjentów i ich bliskich), WIEDZĘ I EDUKACJĘ (w zakresie szerzenia idei dawstwa szpiku, dzielenia się naszymi doświadczeniami oraz przygotowywania rozwiązań dopasowanych do oczekiwań i potrzeb Pacjentów oraz środowiska medycznego).

Nasz ostatni projekt, prowadzony z agencją badawczą IQVIA skupiał się przede wszystkim na badaniu potrzeb Pacjentów hematoonkologicznych oraz personelu medycznego Klinik Transplantacji Szpiku i Oddziałów Hematologii. Wynikiem tego projektu jest raport, który przedstawia najważniejsze potrzeby hematologii w Polsce.

RAPORT
WSPIERAMY PACJENTÓW

WSPARCIE PACJENTÓW

Poznaj porady i wskazówki dla Pacjentów oraz osób, które na co dzień wspierają chorych.

Współpracujemy z NGO

WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI

Projekty realizowane wspólnie z Organizacjami Pacjentów

WSPARCIE SZPITALI

Informacje o wsparciu szpitali onkohematologicznych i oddziałów hematologii i onkologii

28 maja ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI (WBCD)

Konferencja Fundacji DKMS z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi
Każdego roku 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi (World Blood Cancer Day - WBCD). Obchody tego dnia zainicjowała Fundacja DKMS w 2014 roku, by szerzyć świadomość na ten temat, by pokazać, że jednoczymy się wszyscy w tym jednym celu.


Symbol tego dnia to &, a jego mottem jest hasło "Zostaw swój znak w walce z nowotworami krwi." Dążymy do uzyskania wsparcia na poziomie międzynarodowym, gdyż nowotwory nie uznają żadnych granic. W tym dniu w szczególny sposób chcemy zwrócić uwagę jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz wyrazić swoją solidarność z chorymi na całym świecie.


Zobacz jak świętowaliśmy obchody Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi (WBCD) w 2020 roku.

pozostałe inicjatywy

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI!

TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE. ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ.