Informacje dla nauczyciela

Drogi Nauczycielu, to właśnie Ty jesteś najbardziej odpowiednią osobą do zainicjowania i przeprowadzenia akcji #KOMÓRKOMANIA na terenie swojej szkoły. Wierzymy, że swoim doświadczeniem pedagogicznym będziesz mógł w odpowiedni sposób przekazać wiedzę na temat dawstwa szpiku, a organizacja akcji pozwoli Twoim uczniom nabyć odpowiednich postaw prospołecznych.

Twoje wsparcie ma znaczenie!
Weź udział w projekcie #KOMÓRKOMANIA.

Wyślij zgłoszenie

Dlaczego warto się zaangażować?

  • jesteś przykładem inspirującego pedagoga, który podejmuje ważne tematy społeczne,
  • budujesz wśród swoich uczniów właściwe postawy społeczne i uwrażliwiasz młodzież na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat,
  • zdobywasz i potwierdzasz swoje umiejętności i doświadczenie, które są nieodłącznym elementem procesu rozwoju zawodowego.

Jak mogę pomóc?

  • podejmij się roli Inicjatora akcji #KOMÓRKOMANIA poprzez wysłanie zgłoszenia i udzielenie niezbędnych informacji pozwalających pracownikowi Fundacji DKMS rozpocząć organizację wydarzenia,
  • skoordynuj przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej oraz rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku na terenie szkoły,
  • przeprowadź za zgodą dyrekcji zbiórkę publiczną na rzecz Fundacji DKMS na terenie szkoły,
  • zatroszcz się o dostarczenie materiałów informacyjnych rodzicom oraz nauczycielom, w których zawarte będą informacje dotyczące dawstwa szpiku oraz zaproszenie do rejestracji jako potencjalny Dawca.

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

Facebook

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grupy #KOMÓRKOMANIA założonej na portalu społecznościowym Facebook. Grupa ta ma na celu dzielenie się swoimi doświadczeniami z akcji z inicjatorami z innych szkół jak i z pracownikami Fundacji DKMS koordynującymi akcję. Aktywna wymiana pomysłów może być wspaniałą inspiracja na przeprowadzenie konkretnych działań w swojej szkole.

Pomoce naukowe

Dawczyni faktyczna z projektu Komórkomania

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół w ramach współpracy Fundacja udostępnia dedykowane akcji #Komórkomania materiały edukacyjne: scenariusze zajęć lekcyjnych (przygotowane przez WCIES – Instytucję Edukacyjną m.st Warszawy), prezentację wraz ze skryptem, a także filmy i materiały promocyjne w postaci plakatów i ulotek, które są niezbędne do przeprowadzenia akcji. Znajdziesz je w zakładce materiały do pobrania.

DOŁĄCZ DO PROJEKTU #KOMÓRKOMANIA!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I WEŹ UDZIAŁ W AKCJI