Mój mąż potrzebuje pomocy

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku kostnego.
Daj szansę mi i mojemu mężowi na dalsze wspólne życie.

Toruń szuka „bliźniaka genetycznego” dla morsa Sławka!

Mam na imię Beata, jestem żoną fantastycznego człowieka, Sławka.
U Sławka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną.
To był szok, a diagnoza była bezlitosna.

Aby Sławek wrócił do pełni zdrowia, po przejściu leczenia chemioterapią, niezbędny jest przeszczep szpiku.

Mam na imię Beata, jestem żoną fantastycznego człowieka, Sławka. Mieszkamy w naszym ukochanym Toruniu. W maju tego roku nasze życie zawaliło się. U Sławka zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. To był szok, a diagnoza była bezlitosna i zmuszała do natychmiastowego działania. Aby Sławek wrócił do pełni zdrowia, po przejściu leczenia chemioterapią, niezbędny jest przeszczep szpiku.

Sławek był dotychczas bardzo aktywny. Poza własnym biznesem, ma mnóstwo pasji: przebiegł setki kilometrów w maratonach, wylatał dziesiątki godzin szybowcem, zimą morsuje nawet przy najsroższych mrozach, jest konstruktorem wielu maszyn. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. To człowiek orkiestra. Jest bardzo dobrą i pozytywną osobą, co niejednokrotnie udowodnił, biorąc udział w akcjach charytatywnych, prowadząc wraz ze strażakami szkolenia z ratownictwa lodowego czy szyjąc maseczki. Pomaganie innym to część Jego osobowości.

Tym bardziej ciężko jest patrzeć jak najbliższa mi osoba słabnie i zmaga się z trudami leczenia. Nadal nie mogę w to wszystko uwierzyć. Wiem jednak, że Sławek ma szansę wyzdrowieć. Ale tym razem to On potrzebuje pomocy. Szukamy Jego „bliźniaka genetycznego”. Może to właśnie Ty nim jesteś? Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku kostnego. Daj szansę mi i mojemu mężowi na dalsze szczęśliwe życie!
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

Daj mi szanse na dalsze szczęśliwe życie!

Toruń szuka „bliźniaka genetycznego” dla morsa Sławka!

Sławek potrzebuje pomocy

Szukamy Jego „bliźniaka genetycznego”