Mam na imię Dawid

11 lipca świętowałem swoje 18 urodziny. Tego samego dnia w moim życiu pojawiła się białaczka.
Aby wyzdrowieć, potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Pomożesz mi?

Wyścig po zdrowie

Zanim zdiagnozowano u mnie chorobę tak jak każdy nastolatek spędzałem czas z rówieśnikami. Od najmłodszych lat uwielbiam piłkę nożną. Początkowo grywałem na podwórku z moją babcią! Stałem na bramce, a babcia wcielała się w rolę napastnika, to były fantastyczne czasy! Następnie grałem w klubie MKS Zantka Chorzów.

Obecnie jestem uczniem 3 klasy technikum o profilu lotniczym w Katowicach i w przyszłości z tą branżą wiąże swoje plany. Jednym z moich marzeń jest zobaczyć mecz FC Barcelona na Camp Nou. Jak tylko wyzdrowieje, na pewno to zrobię!

Jednak teraz czeka mnie walka o życie, którą wiem, że wygram bo jestem silnym chłopakiem i mam wspaniałą rodzinę!
POTRZEBUJĘ JEDYNIE DAWCY, KTÓRY PODZIELI SIĘ ZE MNĄ CZĄSTKĄ SIEBIE!


CHCĘ ZOSTAĆ DAWCĄ

DIAGNOZA

11 lipca 2020 pojawiło się u mnie typowe przeziębienie, ból gardła, gorączka. Z powodu pandemii wirusa Covid-19 nie udało mi się dostać do lekarza i jedynie przez telefon został przypisany mi antybiotyk, który miał postawić mnie na nogi.

Tak się jednak nie stało, po kolejnych nietrafionych lekach, zostałem przebadany testem na obecność wirusa Covid-19 wynik również był ujemny. Po niemal miesiącu od pierwszych objawów miałem wykonaną morfologię krwi i tego samego dnia zadzwonił do mnie telefon z informacją, że mam natychmiast zgłosić się na izbę przyjęć – wyniki są bardzo złe.

Trzeciego sierpnia dowiedziałem się, że mam białaczkę i od tego czasu walczę z nowotworem.

Być może to właśnie Ty podarujesz cząstkę siebie, która mi lub innemu choremu, da szansę na nowe wspaniałe życie!

Dawid walczy z białaczką
 

Dla wielu chorych na nowotwory krwi jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku od zgodnego Dawcy, czyli tak zwanego „genetycznego bliźniaka”. Takim mianem określamy osobę, której antygeny zgodności tkankowej są takie same jak nasze własne.

Nasz genotyp jest niezwykle różnorodny, więc szanse na znalezienie „genetycznego bliźniaka” są bardzo niskie. Prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów. Dlatego nadal co 5 polski Pacjent nie znajduje zgodnego Dawcy.

WŁĄCZ W POMAGANIE SWOJĄ RODZINĘ I ZNAJOMYCH

Chcesz zarejestrować swoich bliskich i znajomych jako potencjalnych Dawców szpiku? Nic prostszego – zamów tzw. „Zestaw na 5”! Nasz Koordynator Marek wyśle do Ciebie paczkę z 10 pakietami do rejestracji swoich bliskich.
Zostań Dawcą szpiku!
Wyślij e-maila, w którym podaj swoje imię
i nazwisko, adres do wysyłki oraz numer telefonu. Skompletujemy dla Ciebie paczkę
i zadzwonimy, aby przekazać wszystkie informacje.
Zostań Dawcą szpiku!
Rozdaj pakiet do samodzielnej rejestracji swoim bliskim i znajomym. Każdy ma za zadanie wypełnić formularz, pobrać wymaz i całość
z powrotem oddać w Twoje ręce.
Zostań Dawcą szpiku!
Kiedy zbierzesz wypełnione pakiety rejestracyjne zamówimy do Ciebie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do nas, abyśmy mogli zakończyć rejestrację wszystkich osób.

Zostań Inicjatorem małej akcji rejestracji. Ułatw sprawę swoim bliskim, zachęć ich do wsparcia. Pamiętaj, że im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku w bazach, tym więcej szans na życie dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawców niespokrewnionych. Nie poniesiecie żadnych kosztów. Wyślij e-mail na adres marek.wybraniec@dkms.pl, a my oddzwonimy i omówimy szczegóły.

Wysyłam E-mail