10 tysięcy powodów

10 tysięcy Faktycznych Dawców Fundacji DKMS to 10 tysięcy powodów, by uratować komuś życie

Już 10 tysięcy Dawców z bazy Fundacji DKMS dało Pacjentom z Polski i całego świata szansę na nowe, zdrowe życie. Pokonanie choroby jakim jest nowotwór krwi wymagało pomocy Dawcy niespokrewnionego. To 10 tysięcy szans na życie, danym chorym czekającym na przeszczepienie szpiku i wyjątkowa liczba! Za każdą z historii tych Dawców stoi Pacjent, który dostaje nadzieję na powrót do zdrowia, a także historia jego rodziny, bliskich i całego otoczenia, które wspiera go w walce z chorobą. Każda z tych 10 tysięcy opowieści o nadziei to także zaangażowanie wolontariuszy, praca wszystkich pracowników Fundacji DKMS, klinik pobierających, kurierów medycznych i personelu klinik transplantacyjnych. Zwieńczeniem tego wysiłku jest kolejna, podarowana szansa na życie Pacjentowi, który by wrócić do zdrowia potrzebuje swojego „bliźniaka genetycznego”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy angażują się w szerzenie idei dawstwa szpiku i zachęcamy do wspólnego tworzenia kolejnych tysięcy historii, których misją jest uratowanie komuś życia.

#10TYSIĘCYPOWODÓW, BY DAĆ SZANSĘ NA ŻYCIE

Dla każdego z nas powód, by pozostać Dawcą, Wolontariuszem czy osobą wspierającą działalność Fundacji DKMS jest inny. Może to być zarówno historia bliskiej osoby, wzruszająca i skłaniająca do refleksji reklama społeczna czy zwyczajna chęć niesienia pomocy. Choć motywacji może być naprawdę wiele, to jedno jest pewne: każdy powód jest dobry, by dać komuś szansę na życie.

A JAKI JEST TWÓJ POWÓD? Podziel się nim!

Podziel się zdjęciem ze swoim własnym powodem. Wrzuć je na swoje social media, oznacz #10tysiecypowodow i dołącz do Galaktyki Ludzi Dobrej Woli.

Wyjątkowe historie i tak wiele powodów do pomagania...

To tylko i aż 10 opowieści, czyli niewielki wycinek z tych 10 tysięcy, jakie do tej pory zostały zainicjowane przez Dawców faktycznych z Fundacji DKMS i ich powody do pomagania.

Bohaterowie filmu to “zwykli- niezwykli” ludzie, którzy opowiadają o swoich przeżyciach z perspektywy Dawcy, Wolontariusza, Pacjenta, a także kochającego rodzica. Poprzez swoje wyznania wzruszają do łez, a także mobilizują do niesienia dobra. Niezależnie kim są wspólna jest dla nich chęć niesienia pomocy.

Historie bohaterów

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany? Ktoś z Twojego otoczenia nie podjął jeszcze tej decyzji? Kliknij poniżej, zarejestruj się i podaruj nadzieję Pacjentom czekającym na zgodnego Dawcę szpiku.

Pomóż nam stworzyć kolejną historię