Nauka i badania

Wyścig z czasem: liczy się każdy dzień

Stale dążymy do opracowywania i udoskonalania jakości oraz liczebności bazy Dawców DKMS. Im wydajniej będziemy pracować, tym szybciej Pacjenci będą mogli zostać poddani leczeniu. Jest to swoisty wyścig z czasem.

Im szybciej znajdzie się odpowiedni Dawca, tym większe są szanse przeżycia Pacjenta. Optymalizacja jakości danych dawców to nasz najważniejszy priorytet. Udało nam się wprowadzić istotne udoskonalenia dzięki opracowaniu własnego algorytmu wyszukiwania. HAP-E Search (Haplotype Enhanced Search) to specjalny program, który ułatwia wyszukanie odpowiednich Dawców na podstawie dokumentacji klinicznej pacjentów oraz identyfikuje odpowiednich Dawców z niedopasowaniem (z różnicami w dopasowaniu charakterystyki tkankowej), a także umożliwia automatyczne wyszukiwanie i przesyłanie zleceń za pośrednictwem naszego rejestru DKMS Registry.

Inne programy jakościowe DKMS obejmują dalsze i ulepszone typowanie dawców, którzy są w bazie danych od dłuższego czasu, a także ukierunkowane wyszukiwanie dawców zastępczych. Nasz program "Ancestry" jest skierowany specjalnie do dawców z rzadkimi kombinacjami parametrów charakterystyki tkankowej.

Dowiedz się więcej o procesie rejestracji i wymaganiach wobec Dawców szpiku. Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą i podarować komuś drugą szansę na życie!

More articles in this topic
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.