O Fundacji DKMS

Fundacja DKMS otrzymała Kwalifikację WMDA

W 2021 roku Fundacja otrzymała Kwalifikację WMDA (World Marrow Donor Association) - stowarzyszenia skupiającego wokół siebie bazy i rejestry Dawców komórek macierzystych i krwi pępowinowej z całego świata.

Otrzymana przez Fundację DKMS kwalifikacja była ważnym i koniecznym etapem w drodze do uzyskania akredytacji WMDA.

"To dla nas bardzo ważny krok. Kwalifikacja jest potwierdzeniem najwyższej jakości procedur i bezpieczeństwa zapewnianych przez nasz ośrodek, a jej uzyskanie wymagało spełnienia szeregu wymagań i standardów." – tłumaczy dr Tigran Torosian, dyrektor medyczny Fundacji DKMS.

Chcesz pomóc Pacjentom i ich bliskim, szukającym niespokrewnionego Dawcy szpiku?

Od teraz Dawcy Fundacji DKMS są oznaczeni w globalnym systemie wyszukiwania logo kwalifikacji. Daje to lekarzom pewność, że dawca znajduje się w organizacji, która stosuje procedury spełniające międzynarodowe standardy postępowania, zapewniające wysoką jakość pobranych preparatów komórkowych oraz bezpieczeństwo Dawców.

Dowiedz się więcej o procesie rejestracji i wymaganiach wobec Dawców szpiku. Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą i podarować komuś drugą szansę na życie!

Podobne artykuły
Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.