Akcja
22.05.2024

Pomagałam Pacjentom, teraz sama jestem jednym z nich…

Małgorzata Gorczyca

Marzę o powrocie do normalności, do pracy, do zwykłych spotkań. Niestety moja codzienność wygląda inaczej, bo choruję na chłoniaka.

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczepienie szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!
22.05.2024

Cześć! Jestem Małgosia i chciałabym Ci opowiedzieć moją historię. Mam wspaniałą rodzinę i mieszkam w urokliwej wsi Ostrowite Rypińskie. Pracuję w szpitalu jako pielęgniarka na oddziale internistycznym.

Pomaganie innym jest jedną z moich pasji. Niestety nie mogę jej już realizować, ponieważ dowiedziałam się, że choruję na chłoniaka. Była wtedy ze mną moja córka. Nie wierzyłam, gdy padła diagnoza, myślałam, że zaszła pomyłka. Teraz otrzymuję chemię, a moja codzienność się odmieniła. Mimo wszystko staram się żyć jak dotychczas i korzystać z każdego dnia.

Największą nadzieję daje mi rodzina – jest wsparcie i opieka. Najlepsze dni w moim życiu to narodziny zdrowych córek i wnuczek. Przede mną oczekiwanie na kolejny najszczęśliwszy dzień – powrót do zdrowia.Takich Pacjentów jak ja jest więcej. Część z nich potrzebuje pomocy swojego „bliźniaka genetycznego”. Może właśnie na Ciebie ktoś czeka?

Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Twój mały gest i Twoje kilka minut może być dla kogoś ratunkiem na życie.


Rejestruję się jako potencjalny Dawca szpiku!
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?
Masz pytanie?
Natalia Banasik
Natalia Banasik
Starszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców


Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!


Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.