Akcja
10.08.2023

Pomóż Mai z Krakowa

Mam na imię Maja. W 23. tygodniu ciąży dowiedziałam się, że mam ostrą białaczkę szpikową. Dziś Emilka jest na świecie, a ja czekam na cud - przeszczep od Dawcy niespokrewnionego.

Zarejestruj się już dziś jako potencjalny Dawca szpiku! Być może to właśnie Ty uratujesz mi życie i podarujesz nam powrót do normalności. Możesz też przekazać darowiznę dla Fundacji DKMS na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców.
Bądź jednym z pierwszych zarejestrowanych!

Dla kobiety, która spodziewa się narodzin swojego dziecka, ciąża jest czasem ogromnego szczęścia, nadziei i radosnego wyczekiwania. Czasem te uczucia mieszają się z niepokojem i niepewnością. Ze mną też tak było. Do czasu…

W 23. tygodniu ciąży diagnoza spadła na mnie znienacka. Byłam niesamowicie zaskoczona, ponieważ przez całe dotychczasowe życie nie chorowałam. Rozpłakałam się. Oczywiście pierwszą myślą było to, jak Emi zniesie to wszystko, bo od razu czekało mnie ciężkie leczenie chemioterapią. Lekarze mówią, że bez tego zostałoby nam kilka tygodni życia.

Emilka urodziła się w 29. tygodniu, jest piękną i waleczną dziewczynką. Nie mogę się na nią napatrzeć. Marzę by ją w końcu przytulić i wrócić do domu, w którym czeka na nas Tata Robert. Mam dla kogo żyć!

Emilka urodzona w 29. tygodniu ciąży
Wiem, że gdzieś na pewno jest mój „bliźniak genetyczny”. Osoba, dzięki pomocy której będę miała szansę na przytulenie mojej kochanej córeczki, która na pewno będzie mnie bardzo potrzebować.

Dzięki Dawcy szpiku będę mogła towarzyszyć Emilce na każdym etapie jej życia, dawać jej dużo miłości, wsparcia i uczyć samodzielności. Będę mogła rozwijać moje pasje. Będę mogła rysować, podróżować i spędzać czas z ludźmi, których tak bardzo kocham. I to wszystko dzięki tej jednej osobie, która zarejestruje się, by pomóc.

Maja”

Kto może zostać potencjalnym Dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.
Jak pobiera się szpik i komórki macierzyste do przeszczepu?

Zarejestrowałeś się? Jesteś już w bazie Fundacji DKMS?

Udostępnij ten apel swoim przyjaciołom i rodzinie!

Więcej możliwości pomocy
Możesz wspierać nasze działania na różne sposoby i w ten sposób dawać nadzieję na życie wielu Pacjentom chorym na nowotwory krwi.