Kontakt dla mediów

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

KONTAKT

Magdalena Przysłupska

Magdalena Przysłupska

Fundacja DKMS | To niesamowite uczucie! Zostań Dawcą szpiku.
Kampania społeczna #Niesamowiteuczucie
Rok ❤️ Minęło 366 dni odkąd mogłam podarować komuś cząstkę siebie i wiem, że ta cząstka żyje i wraca do pełni sił❣️ To jedna z tych chwil, gdy łzy szczęścia cisną się do oczu, na twarzy pojawia się wielki uśmiech, a w sercu uczucie nie do opisania❣️ Moja bliźniaczko genetyczna, jedna na milion, mam nadzieję, że będę mogła przez długie i szczęśliwe lata Ci towarzyszyć❣️ Kasiu, dziękuję, że byłaś przy mnie przy pierwszym samodzielnym zastrzyku i przez tydzień co 5 minut pytałaś jak się czuję, że karmiłaś mnie pączkami i rozbawiałaś w najtrudniejszych chwilach 🙈
Jesteś niezastąpiona❣️ Wszystkim, którzy tego dnia i każdego innego, dali się podpiąć na kilka godzin do aparatury i z uśmiechem na twarzy wyczekiwali, aż stanie się i dostaną informacje „UDAŁO SIĘ!” gratuluję i dziękuję ❤️
Jesteście WIELCY❣️ Bez wahania zrobiłabym to ponownie❣️ Pamiętaj, że #itymozeszuratowackomuszycie

Fot. @jolachudzinska
PILNE! MAŁY BRUNO SZUKA DAWCY SZPIKU! 🔺 www.dkms.pl/bruno-czeka 🔺

Nasz synek Bruno ma 4-latka. Kilka tygodni temu zdiagnozowano u Niego nowotwór - ostrą białaczkę szpikową. 
Przed chorobą był pełnym życia, uśmiechniętym dzieckiem, którego ulubioną zabawą było kolorowanie minionków oraz przeróżnych pojazdów 🚗 . Fascynują go wozy policyjne 🚔 oraz roboty. W klinice, gdzie przechodzi chemioterapię lubi bawić się w lekarza 👨‍⚕️. Jego Pacjentem jest ulubiony miś 🐻, któremu zakłada plastry i robi opatrunki. 
Obecnie Bruno jest w trakcie czwartej chemioterapii i jest przygotowywany do przeszczepienia szpiku. JEDYNĄ SZANSĄ dla Naszego synka na pełne wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. 
Takim bliźniakiem możesz być właśnie Ty! Prosimy o rejestrację w bazie Fundacji DKMS. 🙏
Zamów pakiet na www.dkms.pl/bruno-czeka i daj naszemu Synkowi i Innym chorym szansę na życie!

A jeśli jesteś już potencjalnym dawcą pomóż nam udostępniając nasz apel dalej.

Dziękujemy za każdy gest pomocy! ❤️
Podczas trwającej izolacji ⛔️wielu z nas doświadczyło nieznanych wcześniej trudności i emocji.😳 Podobne uczucia towarzyszą Pacjentom oczekującym na przeszczepienie szpiku podczas długotrwałej, szpitalnej izolacji i reżimu sanitarnego.

W ostatnim badaniu przeprowadzonym wspólnie z Biostat, zapytaliśmy zarówno osoby przebywające w domowej 🏠izolacji z powodu pandemii koronawirusa, jak  Pacjentów🏨, którzy doświadczyli długotrwałej izolacji z powodu choroby hematoonkologicznej, o ich emocje i obawy spowodowane tymi doświadczeniami.

Okazało się, że odczucia są podobne, jednak widzimy, że dla Pacjentów jedną z przyczyn obniżonego samopoczucia jest niepewność związana z oczekiwaniem na zgodnego Dawcę i szansę na wyzdrowienie.

Spróbujmy wczuć się w ich sytuację. Jednocześnie zachęcamy do rejestracji jako potencjalni Dawcy szpiku. Dla Pacjentów będzie to nieocenione wsparcie. Im nas więcej, tym większa szansa dla nich. #JESTEŚMYwtymRAZEM

Więcej o wynikach badania tutaj: https://www.dkms.pl/pl/jakie-emocje-towarzyszyly-nam-podczas-kwarantanny
POMOŻESZ? BO MOŻESZ! MASZ TO W GENACH ♥️🧬 ja już jestem potencjalnym Dawcą Szpiku, a Ty? jesteśmy dobrzy do szpiku kości 🤞🏼 razem możemy pokonać nowotwory krwi🩸
Kochane dzieciaki! Dziś wyjątkowy dla Was dzień. Życzymy wam mnóstwo uśmiechu, radości, zdrowia i wspaniałych przyjaciół

A dla milusińskich którzy ten Dzień Dziecka spędzają w szpitalu oczekując na przeszczepienie komórek macierzystych, specjalna wiadomość od Szymusia ❤️ Wszystkiego najlepszego!

#DzieńDziecka
Na początku tego roku dostałem maila, a chwile później telefon z Fundacji DKMS z informacją, że mój bliźniak genetyczny potrzebuje mojej pomocy. 
Czy miałem wątpliwości? Miałem. 
Ale, przemiła obsługa, wspaniali ludzie z fundacji, dawali mi wsparcie i wszystkie informacje. Miałem poczucie, że z każdym pytaniem mogę do nich zadzwonić i zapytać o nurtujące mnie kwestie. Bez względu na to, jakie to by były pytania, wiedziałem że mogę na nich liczyć. Opieka, jaką mnie obdarzyli sprawiła, że moje wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. 
Wstępne badania czy jest zgodność genetyczna, później czekanie i ponowne potwierdzenie mojej gotowości. Następne badania, już w czasie pandemii, i wreszcie to pobranie, na które tak czekałem. 
Czy się bałem? Nie. 
Wiedziałem, że idę w dobre ręce, że Panie Pielęgniarki i Lekarze zapewnią mi najlepszą opiekę i zachowają wszelkie środki ostrożności. 
Przed pobraniem przyjmowałem zastrzyki, które miały na celu pobudzić komórki macierzyste ze szpiku. Byłem uprzednio poinformowany, jakie mogę mieć objawy, w zawiązku z zastrzykami. A jakie miałem? Ból w odcinku lędźwiowym i bóle głowy, ale nie sprawiały one, że moje normalne funkcjonowanie było uniemożliwione. 
No i siedziałem, około 4h na wygodnym fotelu, czas nawet nie wiem kiedy zleciał, atmosfera była niesamowita, a świadomość, że mogę uratować komuś życie to wspaniałe uczucie, które życzę każdemu. 
Czy bolało? Zupełnie nic. 
Mój szpik pojechał do bliźniaka genetycznego z Francji. 
Czy warto? W A R T O 
Tutaj, bez zbędnych wyjaśnień. Zachęcam Was do zapisania się do fundacji, ja sam zostałem do tego namówiony 🙂
Klikajcie www.dkms.pl/zostan-dawca i rejestrujcie się 🙂 - Kacper 
@kwezyk
Kochani! Jest Was tutaj już 80 tysięcy 😍 Dzięki temu, że jesteście z nami, śledzicie nasze posty i udostępniacie je, każdego dnia wspieracie chorych na nowotwory krwi ❤️ Dziękujemy, że możemy RAZEM inspirować kolejne osoby do rejestracji w bazie Dawców szpiku, bo każdy Dawca zwiększa szansę na życie Pacjentów potrzebujących przeszczepienia 💪 #jestemzdkms #pomogebopomoge
To ostatnie dwa dni!
Tylko tyle czasu zostało, żeby w tym roku rozliczyć swój PIT 🙂, ale oznacza to też że jeszcze tylko przez najbliższe dwa dni możecie  nadać swojemu 1% podatku wielką moc - moc pomagania!

Co 35 sekund, ktoś na świecie dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Wiele z tych osób aby żyć, potrzebuje pomocy zgodnego dawcy szpiku. Przekaż swój 1% i pomóż nam przebadać i zarejestrować jeszcze więcej osób, które moga być szansą dla chorych. 
Jak możesz to zrobić?
▶️ Pobierz bezpłatny program do rozliczeń PIT na www.dkms.pl/1procent
▶️ Rozlicz PIT online tutaj: www.dkms.pl/1procent
▶️ Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
▶️ Wpisz w PIT nasz KRS: 0000 318 602
#1procent #pomagam #dkmspolska
Śledź nasze konto na Instagramie Zobacz więcej

Pliki do pobrania