Pacjenci i ich bliscy

W ramach Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów we współpracy z ekspertami z dziedziny hematoonkologii, dietetyki, psychoonkologii i rehabilitacji, a także organizacjami działającymi na rzecz Pacjentów i samymi Pacjentami, podejmujemy szereg aktywności, których celem jest edukacja i pomoc chorym na nowotwory krwi. Staramy się towarzyszyć Pacjentom w procesie leczenia, od momentu diagnozy, aż do całkowitego powrotu do zdrowia.

WIRTUALNE WARSZTATY EDUKACYJNE DLA PACJENTÓW

Zapraszamy na cykl wirtualnych warsztatów, podczas których postaramy się przekazać Ci wiedzę na temat radzenia sobie z przejściem przez chorobę nowotworową. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie serie filmów.

Pierwsza seria dotyczy tematów związanych z panującą na świecie pandemią. W serii tej staramy się poprzez naszych ekspertów odpowiedzieć na pytania: jak radzić sobie w czasie tak trudnym i w jaki sposób zmieniła się organizacja pracy placówek leczących pacjentów hematologicznych.

W drugiej serii poruszamy tematy związane z żywieniem podczas leczenia choroby nowotworowej. Pacjenci zmagający się z nowotworami krwi są szczególnie narażeni na upośledzenie funkcji układu odpornościowego, dlatego warto aby wiedzieli w jaki sposób mogą temu zapobiegać i wzmacniać swój organizm poprzez odpowiednie postępowanie dietetyczne. Pierwszy webinar z tego cyklu poprowadziła Iwona Sajór, dietetyk kliniczny, ekspert Fundacji DKMS, doktorantka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Serdecznie zapraszamy od ogladania!

POTRZEBUJESZ WSPARCIA LUB CHCESZ POZNAĆ DOŚWIADCZENIA INNYCH?

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY i ZNAJDŹ POTRZEBNE INFORMACJE

Pobierz materiały edukacyjne i uporządkuj wiedzę