Pacjenci i ich bliscy

W centrum dwóch równolegle toczących się działań są dwie istoty ludzkie:
Pacjent i Dawca. Każdy z nich potrzebuje informacji i prowadzenia przez meandry medycznych procedur. Dawca bierze w nich udział świadomie i dobrowolnie. Pacjent nie ma wyboru – dotknięty szokującą diagnozą musi stawić czoła nowym okolicznościom. Dawca chce pomóc, Pacjent dramatycznie tej pomocy potrzebuje.

Chcemy poznawać i rozumieć potrzeby Pacjentów

Działamy w imieniu Dawców, na rzecz każdego Pacjenta, który potrzebuje przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Jako Ośrodek Dawców Szpiku mamy już 25 letnie międzynarodowe doświadczenie. Wiemy, jak prowadzić naszego Dawcę przez wszystkie etapy, począwszy od rejestracji jako potencjalny Dawca, poprzez badania wstępne i oddanie krwiotwórczych komórek macierzystych, skończywszy na regularnym monitorowaniu jego zdrowia po pobraniu.

Będąc nadal przede wszystkim Ośrodkiem Dawców Szpiku chcemy poznawać i rozumieć potrzeby Pacjentów – potrzeby tych, którym dedykujemy organizowane przez DKMS akcje rejestracji potencjalnych Dawców, ale także tych wszystkich, którzy zmagają się z nowotworami krwi. Dlatego spotykamy się z osobami chorymi i pytamy o ich potrzeby. Stworzyliśmy także narzędzie w formie ankiety online.

Chcemy być blisko, dlatego jesteśmy obecni w najważniejszych wydarzeniach inicjowanych przez organizacje pacjenckie.

Uczymy się, dlatego rozmawiamy z lekarzami, uczestniczymy w konferencjach hematoonkologicznych.

Warsztaty edukacyjne dla pacjentów hematologicznych

Potrzebujesz wsparcia lub chcesz poznać doświadczenia innych?

Jeśli jesteś osoba chorą, bądź kimś, kto na co dzień stara się być wsparciem dla chorego, dołącz do grupy pacjenckiej na Facebooku.

Internetowa przestrzeń dla Pacjentów i ich Bliskich, powstała by umożliwić im komunikację i wzajemne wsparcie, ponieważ wiemy, jak wielkim źródłem zrozumienia są oni sami dla siebie.

CHCESZ ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W REJESTRACJĘ POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU?

Twój bliski choruje na nowotwór krwi i potrzebuje przeszczepienia szpiku? Nie musisz bezczynnie czekać, na informację, że znalazł się Dawca, możesz działać!


Wspólnie z nami zorganizuj akcję rejestracyjną podczas której do bazy potencjalnych Dawców dołączą kolejne osoby!

CHCESZ ZGŁOSIĆ MARZENIE MAŁEGO PACJENTA do spełnienia?

Spełnienie marzenia jest takim momentem, gdy można kompletnie zapomnieć o chorobie. Jest to wsparcie, dzięki któremu na twarzy dziecka pojawia się uśmiech.


Współpracę z Fundacją Mam Marzenie rozpoczęliśmy 1 grudnia 2018. Fundacja spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działalność tej organizacji jest nam bardzo bliska. Wielu marzycieli to dzieci chore na nowotwory krwi.

Pobierz materiały edukacyjne i uporządkuj wiedzę

 

ŻYWIENIE W HEMATOONKOLOGII-OGÓLNE ZASADY ODŻYWIANIA OSÓB Z CHOROBAMI UKŁADU KRWIOTWÓRCZEGO

ŻYWIENIE W HEMATOONKOLOGII-OGÓLNE ZASADY ODŻYWIANIA OSÓB Z CHOROBAMI UKŁADU KRWIOTWÓRCZEGO