Dzień Dawcy szpiku

Uratuj życie Pawła i innych Pacjentów!

6 Batalion Powietrzno-Desantowy, Generała Władysława Andersa 47 , 44-100, Gliwice , Polska
24.05.2024
09:00 (CEST)
24.05.2024
16:00 (CEST)

Mam wiele pasji w życiu: mechanika, jazda na motorze i rowerze, aktywność fizyczna, ale tą najważniejszą jest moja rodzina – żona Monika oraz 3 wspaniałe córki – Wiktoria, Oliwia i Michalina. Do tego dołożyłbym chęć powrotu do zdrowia, ponieważ niedawno usłyszałem diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Nie będę ukrywał – ta wiadomość mną wstrząsnęła… Ugięły mi się nogi, mimo, że siedziałem.

Od 2007 r. pełniłem służbę w 6 batalionie powietrzno-desantowym w Gliwicach jako żołnierz zawodowy. W styczniu zeszłego roku miałem wypadek, zakończyłem służbę, a swoją energię skierowałem w tworzenie małej, działalności gospodarczej. Spędzałem czas z moimi dziewczynami na prostych, codziennych aktywnościach.

Od stycznia 2024 r. przebywam w szpitalu. Jestem po 3 dawce chemioterapii, a niedługo kolejna dawka. Wiem, że trwają poszukiwania mojego bliźniaka genetycznego, bo jedyna szasną dla mnie jest przeszczepienie szpiku. A jak będzie wyglądało moje życie po przeszczepieniu? Tak, jak przed diagnozą, bo jak nikt na świecie wierzę, że znajdzie się mój bliźniak genetyczny, który da mi szansę na życie! Paweł

Nadchodzące wydarzenia